לפיד נגד הרצוג: זה לא תפקיד האופוזיציה להציל את הליכוד

יו"ר יש עתיד ביקר את החלטת הרצוג להתקזז עם אורן חזן ותקף גם את נתניהו: "שותק שתיקה בודהיסטית בנושא, כאילו זה לא עניינו". המחנה הציוני: אמירה חסרת אחריות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, מתח היום (שבת) ביקורת חריפה על יו"ר האופוזיציה, יצחק הרצוג (המחנה הציוני), על כך שאישר להתקזז בהצבעות עם ח"כ אורן חזן מהליכוד, על מנת למנוע ממנו לנקום בקואליציה אם יוחלט לנקוט הליכים נגדו. לפיד הבהיר כי "זה לא תפקידה של האופוזיציה" והדגיש כי היה נוהג אחרת. לדבריו, "אין לי מושג איך בוז'י הבין שזו תפקידה של האופוזיציה... למה שאנחנו נקפוץ ונציל את הליכוד?".

לפידצילום: ניר קידר

באירוע שבתרבות בחולון הוסיף לפיד כי "יש תופעות מגונות בקואליציה, השחיתות משתלטת על מרכז הליכוד והפוליטיקה". הוא התייחס גם לשתיקתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בכל הנוגע למעשים המיוחסים לחזן: "מעניין אותי לשמוע את ראש ממשלת ישראל ששותק שתיקה בודהיסטית בנושא, כאילו זה לא עניינו". על פי תחקיר ערוץ 2, חזן ניהל קזינו בבורגס, תיאם זונות ללקוחותיו והשתמש בסמים קשים.

לפיד, חבר ועדת חוץ וביטחון, התייחס גם להשפעתה של הפרשה על תדמיתה של הכנסת כולה. "כל מעצמות העולם שמעו על הרקורד של אורן חזן שיישב עכשיו בחוץ וביטחון, ייחשף לסודות הכי כמוסים של מדינת ישראל, הוא יידע מה קורה בדימונה, בצפון ובדרום", אמר לפיד. "ראש הממשלה, שר הביטחון ויו"ר ועדת החוץ והביטחון הם כולם אנשי ליכוד - הם חייבים לתת תשובה לביזיון הזה. אסור שאדם כמו חזן יהיה חשוף לסודות הכמוסים של מדינת ישראל".

מהמחנה הציוני נמסר בתגובה על דבריו של לפיד כי "מצער שהוא מתעקש להמשיך לסייע לממשלת נתניהו באמירות מפרקות וחסרות אחריות. מוטב שיעסוק בנושא עצמו לגופו של עניין ולא בהחלטותיו של יו"ר האופוזיציה". במפלגה הבהירו כי "יו"ר האופוזיציה הרצוג נענה לבקשתו של יו"ר הכנסת למספר ימים קצר ומוגבל, כי יש רגעים שבהם צריך לשים את טובת המדינה בראש סדר העדיפויות ולקבל החלטות שלא נובעות רק מפוליטיקה קטנה ואינטרסים צרים, כמו אלה המביאים בכירים באופוזיציה לתקוף את יושב הראש שלה, יותר מאשר את ראש הממשלה".

גם ח"כ אראל מרגלית מהמחנה הציוני תקף את נתניהו על הימנעותו מתגובה לפרשת חזן. "השתיקה של נתניהו מגלה את האמת: נתניהו שבוי בידי מרכז הליכוד שאורן חזן הוא המלך שלו". מרגלית אמר את הדברים באירוע שבתרבות בראשון לציון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ