גרוניס יעמוד בראש ועדת האיתור ליועץ המשפטי לממשלה הבא

בין המועמדים לתפקיד: מזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט, השופטת בדימוס ונציבת הביקורת על הפרקליטות הילה גרסטל. על היועמ"ש הבא לזכות בתמיכת ארבעה מחמשת חברי הוועדה

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

שרת המשפטים איילת שקד ונשיאת בית המשפט העליון, מרים נאור, הודיעו הערב (חמישי) כי נשיא בית המשפט העליון בדימוס, אשר גרוניס, יעמוד בראש ועדת האיתור לבחירת היועץ המשפטי לממשלה הבא.

לפי החלטת הממשלה משנת 2000, שהתקבלה בעקבות ועדת שמגר, בראש ועדת האיתור יעמוד שופט בית המשפט העליון, שייבחר על ידי נשיאת בית המשפט העליון ובהסכמת שרת המשפטים.

אשר גרוניס בטקס פרידה מתפקידו, ינוארצילום: אלכס קולומויסקי

יחד עם גרוניס יהיו עוד ארבעה חברים: שר משפטים לשעבר או יועץ משפטי לממשלה לשעבר, חבר כנסת שייבחר על ידי ועדת חוקה, נציג האקדמיה ונציג לשכת עורכי הדין שכבר נבחר — עורך הדין יחיאל כץ. לפי החלטת הממשלה, רק ראש הממשלה, שר המשפטים או חבר מהוועדה רשאים להציע מועמדים לוועדה ואין אפשרות להגיש מועמדות.

על המועמד לזכות בתמיכת ארבעה מחמשת חברי הוועדה. במועמדים לתפקיד: אביחי מנדלבליט, השופטת בדימוס ונציבת הביקורת על הפרקליטות הילה גרסטל, המשנים ליועץ המשפטי לממשלה דינה זילבר, רז נזרי ואבי ליכט; הוזכר גם היועץ המשפטי למשרד הביטחון אחז בן ארי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ