האופוזיציה דחתה דיון בהשתתפות נתניהו כדי שיתמקד בנושא האיראני; גלאון: "המחנה הציוני בדרך לממשלה"

הרצוג דחה את טענותיה של יו"ר מרצ, ומלשכתו נמסר כי מדובר ב"קשקוש מוחלט". לפיד תקף בחריפות את ראש הממשלה אך הבהיר: ניאבק בהסכם

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יממה לאחר שנחתם הסכם הגרעין בין המעצמות לאיראן, באופוזיציה ממשיכים לתת רוח גבית לראש הממשלה בנימין נתניהו. ישראל ביתנו דחתה הבוקר (רביעי) דיון בהשתתפותו של נתניהו בנושא עובדי הקבלן, בכדי לאפשר לו להתמקד בנושא האיראני. יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, תקף אמנם את נתניהו על מה שכינה "הכישלון הגדול ביותר במדיניות החוץ של איזשהו ראש ממשלה ישראלי", אך הוסיף כי סיעתו תהיה מגוייסת להיאבק בהסכם הנוכחי עם טהראן. 

ישראל ביתנו דחתה דיון בנושא העסקת עובדי קבלן שאמור היה להתקיים היום בכנסת בהשתתפות ראש הממשלה. הסיעה השיגה 40 חתימות של ח"כים, דבר המחייב את השתתפותו של נתניהו בדיון, אך החליטה לקיימו במועד אחר בשל ההסכם עם איראן ו"והרצון לאפשר לראש הממשלה לעסוק בנושא זה".

>> ההסכם נחשף: פיקוח על המתקנים החשודים, לרוסיה וסין אין זכות וטו על השבת הסנקציות במקרה של הפרה

גלאון (במרכז), לצדם של יחימוביץ' והרצוג בכנסת, בחודש שעברצילום: אמיל סלמן

בתוך כך, יו"ר מרצ, זהבה גלאון, טענה הבוקר כי סיעת המחנה הציוני עומדת להצטרף בקרוב לקואליציה, וכי ההסכם עם איראן ישמש את העומד בראשה, יצחק (בוז'י) הרצוג, כאמתלה לכך. "אני יודעת שהמחנה הציוני בדרך לממשלה. הנושא האיראני הוא וו להיתלות בו. חבר הכנסת הרצוג ייסע להסביר את הכשלים", אמרה גלאון בראיון לגל"צ. לשאלה האם הרצוג ייסע בתפקיד שר החוץ, השיבה גלאון "את זה אני לא יודעת". בלשכתו של הרצוג הכחישו את הדברים ומסרו כי מדובר ב"קשקוש מוחלט". 

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, תקף הבוקר בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו על רקע ההסכם עם איראן וקרא לו להתפטר מתפקידו. "אנחנו עומדים היום מול הכישלון הגדול ביותר במדיניות החוץ של איזשהו ראש ממשלה ישראלי מקום המדינה", אמר לפיד בפתח ישיבת חוץ ובטחון בכנסת. "ראש הממשלה הוא לא צ'רצ'יל לפני מלחמת העולם השנייה, הוא גולדה אחרי יום הכיפורים". לפיד הוסיף כי הוא נכון להיאבק בהסכם, חרף כישלונו של נתניהו. "אנחנו צריכים עד הרגע האחרון להמשיך להיאבק כדי שהעולם כולו והקונגרס האמריקאי יבינו שהסרת הסנקציות בלי שינוי בסוגיית הפיקוח היא דבר פסול".

אמש דן נתניהו עם יו"ר האופוזיציה על הסכם הגרעין. בפגישה עדכן ראש הממשלה את יו״ר האופוזיציה בסקירות שניתנו בישיבת הקבינט על המשמעויות הביטחוניות של ההסכם. "בנושא זה, הקשור לאינטרס הלאומי המשמעותי ביותר, חשוב להציג לעולם חזית אחידה", אמר נתניהו להרצוג. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ