הרצוג: "מבחינה ביטחונית ההתנתקות היתה טעות"

יו"ר האופוזיציה בכנס לציון עשור להתנתקות: "לא מאמין ביכולת לקיים צעדים חד צדדים מבחינה מדינית אלא אך ורק בהסכם. הסכם כמו שיש לנו עם מצרים וירדן - בסופו של דבר הוא הפתרון הנכון"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פינוי בית הכנסת בכפר דרום, 2005צילום: רויטרס

יו"ר האופוזיציה והמחנה הציוני, ח"כ יצחק הרצוג, אמר היום (שני) כי הוא סבור ש"מבחינה ביטחונית ההתנתקות היתה טעות. אני לא מאמין ביכולת לקיים צעדים חד צדדים מבחינה מדינית אלא אך ורק בהסכם".

הרצוג, שאמר את הדברים בכנס לציון עשור להתנתקות שנערך בניצן, הוסיף כי הוא "חושב שיש חובה לשאוב תמיכה כדי שישראל לא תהיה מדינה ערבית-יהודית בסוף הדרך. חייבים ללכת להסכם, ואך ורק בהסכם שעומד על תלו עם כל הקשיים". לדבריו, "הקשיים הם עצומים, אבל הסכם כמו שיש לנו עם מצרים, כמו שיש לנו עם ירדן - בסופו של דבר הוא הפתרון הנכון".

הרצוג התייחס להתנתקות גם בשבוע שעבר, בכנס המכון הישראלי לדמוקרטיה ו"מקור ראשון", שם אמר בין השאר כי "גם בציבור שלי צריך לעשות חושבים האם המהלך בכללותו היה נכון. ברמה העקרונית הוא היה מהלך נכון בהיפרדות מהפלסטינים. הוצאנו 8,000 אנשים מתוך ים של פלסטינים. אולם ביישום זו היתה החלטה מלאת בטעויות".

עוד אמר הרצוג בכנס כי "פינוי חד צדדי גרם לתחושת טראומה לאומית עמוקה והציבור מבין היום שכאשר באנו ואמרנו שעזה תהיה הונג קונג של המזרח התיכון נכשלנו בהבנה וקרה הדבר ההפוך. כל פעולת היפרדות שתבוא צריכה להיות מתוך הסכמה עם הפלסטינים ועל בסיס תשתית אזורית על בסיס יוזמת השלום הערבית המעודכנת. כי פינוי שטח היום במהלך חד צדדי, בעקבות לקחי ההתנתקות, לא יילך". 

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ