ח"כ לוי-אבקסיס פנתה ליועמ"ש: השר אלקין ניסה לסחוט אותי באיומים

לדברי חברת הכנסת, אלקין התנה את תמיכתו בהצעת חוק שלה על הדיור הציבורי בכך שתקציבו יעבור גם אל משרד הקליטה. אלקין: "היא משקרת במצח נחושה. אין שום סיבה שחקיקה תייצר אפליה"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוי-אבקסיס, היוםצילום: אוליבייה פיטוסי

ח"כ אורלי לוי-אבקסיס (ישראל ביתנו) האשימה הבוקר (שני) את שר העלייה והקליטה זאב אלקין ב"סחיטה באיומים", "פרוטקשן" ו"דמי חסות" בניסיון להעניק לה תמיכתו בהצעת חוק שלה. לטענתה, אלקין ניסה להסיט תקציבים המיועדים לחוק שגיבשה גם לקהלים נוספים, המטופלים על ידי משרדו, בתמורה לתמיכתו בחוק. לוי-אבקסיס פנתה היום ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין בתלונה על "התנהלות מאיימת ובלתי ראויה של שר הקליטה". אלקין מכחיש את הטענות ואמר כי חברת הכנסת "משקרת במצח נחושה".

הבוקר עלתה בוועדת השרים לחקיקה הצעת חוק של לוי-אבקסיס הנוגעת למתן סיוע בשכר דירה לממתינים לדיור הציבורי. לדבריה, "השר אלקין החליט להתנגד לה בדקה ה-90 ולמרבה תדהמתי הוא עשה זאת באמצעות שימוש באיומים מפורשים כלפיי וכלפי מפלגתי". היא הוסיפה כי "אלקין דרש 'לקנות' את אי טרפוד החוק בחלוקת הסכום שתיקצב האוצר גם בין 27 אלף זכאי משרד הקליטה, מתקציב שכאמור יועד ומספיק ל-2,700 זכאי משרד השיכון או לחלופין התבקשתי להעביר למשרדו מחצית מהסכום שהושג מהאוצר לטובת המהלך".

לוי-אבקסיס הוסיפה כי "לא זו בלבד, השר אלקין המשיך במסכת הסחיטה והאיומים והדגיש כי אם לא נלך בדרכו ידאג לטרפוד החוק, ואכן כך קרה. כמו כן הוסיף השר כי ידאג להוציא לתקשורת כי מפלגת ישראל ביתנו 'מפקירה את ציבור העולים'". 

לוי-אבקסיס הפנתה לוינשטיין שאלה: "האם כל תמיכת ממשלה בהצעות חוק של מפלגת ישראל ביתנו תותנה בהפרשת מעשר או דמי חסות לשר אלקין ולמשרדו? בכל זירה אחרת בה היו נאמרים הדברים, הם היו מתפרשים כסחיטה באיומים וכפרוטקשן". 

אלקין במליאת הכנסת, בחודש שעברצילום: אוליבייה פיטוסי

השר זאב אלקין אמר בתגובה כי "חברת הכנסת אורלי לוי-אבוקסיס משקרת במצח נחושה. עד היום התקיימה בינינו שיחה אחת בלבד בנושא החוק שלה ובמסגרתה הסברתי שאני תומך בחוק שלה, אבל דורש להרחיב את החקיקה גם לזכאי הדיור הציבורי מקרב העולים".

לדבריו, "אין שום סיבה שבעולם שחקיקה ראשית במדינת ישראל תייצר אפליה בין זכאי משרד השיכון לזכאי משרד הקליטה ותפגע קשות בציבור העולים. זו גם העמדה שהצגתי היום בוועדת שרים לחקיקה".

"היות שמשרד האוצר התנגד בוועדת השרים להחיל את החוק גם על ציבור העולים הוחלט בשלב זה לקבל את הצעתי להקים ועדת מנכ"לים 'אוצר-שיכון-קליטה' שתנסה להגיע להסכמות עד פתיחת מושב החורף ותאפשר את קידום החקיקה בצורה שוויונית. למרות ההשמצות של ח"כ אורלי לוי-אבוקסיס, אמשיך להילחם על הזכויות של עולים נזקקים. חבל לי שמי שנבחרה בקולות ציבור העולים בחרה לפתוח במלחמה דווקא מול הציבור הזה".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ