ועדת האתיקה נזפה בסגן השר מזוז על נאומו נגד ערביי ישראל

ח"כ מזוז מהליכוד אמר לח"כים הערבים כי "אנחנו עושים לכם טובה בכלל שאתם יושבים פה". חברי הוועדה גינו בחריפות את דבריו וטענו כי הם "גובלים בגזענות כלפי האוכלוסיה הערבית כולה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ועדת האתיקה של הכנסת נזפה היום (רביעי) בסגן שר הפנים, ירון מזוז, בעקבות נאומו המשתלח בערביי ישראל במליאת הכנסת לפני כשבועיים. מזוז פנה אז אל הח"כים הערבים ואמר להם: "אנחנו עושים לכם טובה בכלל שאתם יושבים פה". מזוז פנה גם אל ח"כ חנין זועבי מהרשימה המשותפת ואמר לה: "את הראשונה שצריכה להחזיר את תעודת הזהות".

חברי ועדת האתיקה קבעו כי דבריו של מזוז "גובלים בגזענות כלפי האוכלוסייה הערבית כולה, ומערערים על עצם הלגיטימיות של כהונת חברי הכנסת הערבים והיותם אזרחים שווי זכויות במדינת ישראל".

ארבעה חברי הכנסת עמר בר-לב מהמחנה הציוני, עיסאווי פריג' ממרצ, וכן אוסמה סעדי וחנין זועבי מהרשימה המשותפת, הגישו את הקובלנות נגד סגן השר. מזוז שלח לוועדה את תגובתו לקובלנות והבהיר שנגרר להגיב לאחר שהח"כים הערבים קראו לעברו קריאות ביניים.

"לאור העובדה שבשנת 1974 נרצחו בדם קר כמה מבני משפחתי בעקבות כניסת מחבלים לבית ספר במעלות, אני חש שהם ציוו לי במותם את המלחמה הבלתי מתפשרת בטרור", הסביר מזוז, "דבריי סולפו בתקשורת כאילו יצאתי נגד האוכלוסייה הערבית בכללה ולא כך הדבר. יצאתי רק נגד מי שפועל נגד מדינת ישראל ואזרחיה". 

חברי ועדת האתיקה, כאמור, דחו את דבריו של מזוז והגיבו להתנהלותו בחריפות. "חומרה מיוחדת רואה הוועדה בכך שמדובר בסגן שר הפנים, שאמר את דבריו בעת שדיבר במליאה בשם הממשלה ובכך יצר מצג שווא לפיו זו עמדת הממשלה", נכתב בהחלטת וועדת האתיקה. 

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ