יובל דיסקין: לא אצטרף לפוליטיקה בשנים הקרובות

ראש השב"כ לשעבר הבהיר כי לאחר לבטים רבים, החליט כי "עדיין לא הגיע זמני להיכנס לפוליטיקה". גדעון סער הגיב לפרסום בחדשות 10 לפיו הודיע כי ישוב לפוליטיקה: "כשזה יקרה כולכם תדעו", כתב

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

ראש השב"כ לשעבר, יובל דיסקין, פרסם הערב (ראשון) סטטוס בפייסבוק בו הוא מודיע כי אין בכוונתו להצטרף לפוליטיקה בשנים הקרובות. שר החינוך לשעבר גדעון סער הודיע גם כן הערב בחשבון הטוויטר שלו כי הוא אינו מתכוון להיכנס כעת אל החיים הפוליטיים

"אחרי כחצי שנה של חשיבה והתלבטויות, החלטתי לא להצטרף לפוליטיקה בשנים הקרובות", כתב דיסקין. "זו היתה עבורי תקופה מרתקת אם כי לא קלה מבחינה נפשית. הלבטים האישיים היו מתישים והלחצים מחברים קרובים ורחוקים ומפוליטיקאים היו רבים ומבלבלים... אולם אני חייב לומר שמאז פרשתי במאי 2011, חשתי בתוך תוכי רצון עז לקחת פסק זמן מקבלת החלטות וגם מלהנהיג".

יובל דיסקין בוועידת השלום של "הארץ", בשנה שעברהצילום: תומר אפלבאום

דיסקין הוסיף כי לאחר 14 שנים בהן כיהן בתפקידים בכירים בשב"כ, הוא מעדיף "לחיות כאחד האדם", כלשונו. "אחרי הרצף האינסופי של התפקידים הפיקודיים הבכירים... ברובם הובלתי, הנהגתי ובחלקם הייתי שותף לקבלת אינספור החלטות של חיים ומוות. 14 השנים הללו הותירו אותי לכל הפחות זמנית מרוקן למדי מדחפים להנהיג, להוביל ובעיקר לקבל החלטות גורליות. אפשר לומר שההיפך הוא הנכון... יש בי דחף עז לחיות כאחד האדם, להתמודד עם החלטות של יום יום ולא עם החלטות גורליות של חיים ומוות", כתב.

ראש השב"כ לשעבר כתב עוד כי הוא מעדיף כעת להקדיש את זמנו למשפחתו ולהגשמת חלומותיו האישיים. "לצערי, על אף שאני מבין את חשיבות התקופה הנוכחית, את המאבק הקריטי על הדרך ועל פניה של החברה והמדינה, לא מצאתי את הלהט הנדרש לקפוץ אל המים הפוליטיים... הבנתי והפנמתי כי עדיין לא הגיע הזמן שלי להיכנס לפוליטיקה. איני יודע אם יגיע בעתיד – ימים יגידו. אולם זו לא העת לפוליטיקה", סיכם.

בתוך כך, השר לשעבר גדעון סער הכחיש הערב בחשבון הטוויטר שלו את הפרסום בחדשות 10 לפיו בכוונתו לשוב לפוליטיקה. על פי הפרסום, סער אמר במהלך כנס פעילים לאחרונה כי "בכדורסל פסק זמן לוקח דקה, בחיים הפוליטיים בערך שנה". עם זאת, בטוויטר שלו הבהיר סער: "לשואלים: לא הודעתי בשבוע שעבר על תום פסק הזמן. אמרתי, ולא בפעם הראשונה, שטיבו של כל פסק זמן - להסתיים. כשזה יקרה - כולכם תדעו זאת. ממני".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ