ח"כ סמוטריץ': יש המון הומואים בתקשורת והם קובעים לכולנו מה צריך לחשוב

חבר הכנסת מהבית היהודי יצא נגד קהילת הלהט"ב בראיון ל"גלי ישראל". הוא הוסיף כי בניגוד למוצג בתקשורת, "95% מהאזרחים היו רוצים שהילדים שלהם יקימו משפחות לתפארת"

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

כשבועיים לאחר שישי שליסל רצח בדקירות את שירה בנקי, בת 16, במצעד הגאווה בירושלים, חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) שוב יוצא נגד הקהילה הגאה. בראיון לתחנת הרדיו גלי ישראל אמר סמוטריץ' כי "יש המון המון בכירים בשוק התקשורת במדינת ישראל, מאלה שמחזיקים את המיקרופון וקובעים לכולנו מה אנחנו צריכים לחשוב ומה אנחנו צריכים לומר, המון המון שהם כאלה (להט"ב, ח"ל) בעצמם".  

סמוטריץ' הוסיף בראיון כי העובדה שרבים מאנשי התקשורת משתייכים לקהילה תורמת לאווירה הפרו-להט"בית: "הרי אני משוכנע ש-95% מהאזרחים בישראל מאוד היו רוצים שהילדים שלהם יקימו משפחות לתפארת ויולידו להם נכדים. אדם בריא, אדם נורמלי, זה מה שהוא רוצה", הוסיף. לדבריו, "האנשים האלה מחזיקים כח אדיר ביכולת עיצוב התודעה שלנו כחברה... באופן טבעי דעה כמו שלי הם לא יוכלו לשמוע".

בצלאל סמוטריץ' בחורבות ההתנחלות שא נור, בחודש שעברצילום: אמיל סלמן

בעקבות רציחתה של בנקי במצעד, ביקשו שר החינוך נפתלי בנט וח"כ ינון מגל, חברי מפלגתו של סמוטריץ', לנאום בעצרת המחאה של הקהילה בגן מאיר בתל אביב. כשסירבו לחתום על המסמך שהציגו בפניהם המארגנים, ובו עליהם להתחייב לפעול נגד אפלייה כלפי הקהילה, נאומם בוטל. בעצרת בירושלים שהתקיימה במקביל נעצרו ארבעה צעירים במחסומים המשטרתיים שהוצבו. עקב האירועים הללו השמיעו חברי המפלגה ובהם סמוטריץ' ביקורת על הקהילה. בין היתר צייץ סמוטריץ' בטוויטר: "ציד המכשפות התחיל. כל מי שמעז להתנגד לנישואים חד מיניים ולמצעדי תועבה נעצר על ידי המשטרה. הזוי. יום שחור לדמוקרטיה. די לסתימת הפיות!".

זו אינה הפעם הראשונה שסמוטריץ' מתבטא ופועל נגד הקהילה הגאה. בין היתר, היה ממארגני "מצעד הבהמות" שהתקיים כמחאה על מצעד הגאווה ב-2006. לפני הבחירות אמר בפאנל פוליטי לתלמידים שהומואים ולסביות יהיו "לא נורמלים" בביתם, וציין: "אנחנו נעודד תאים משפחתיים נורמליים, של אבא, אמא וילדים".

בתנועה הרפורמית מיהרו לגנות את דבריו של סמוטריץ' היום. מנכ"ל התנועה, הרב גלעד קריב, אמר כי "95% אחוז מהציבור רוצים שהילדים שלהם יגדלו במדינה נורמאלית שבה חברי כנסת לא עסוקים בהסתה ואנשים לא נרצחים בגלל זהותם ודעותיהם. הרוב בציבור הישראלי, שסמוטריץ' וחבריו רחוקים מלייצג, מעוניין לא רק במשפחה לתפארת אלא גם בחברה ובמדינה לתפארת". קריב הוסיף: "אנו קוראים לשר בנט להמשיך ולבדל את עצמו ואת מפלגתו מתועבת הקיצוניות וההסתה של ח"כ סמוטריץ"'.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ