שפיר נגד הרצוג: האופוזיציה כשלה בניהול המאבק נגד המדיניות הביטחונית של נתניהו

חברת הכנסת מהמחנה הציוני ביקרה בחריפות את הנהגת מפלגתה, ואמרה כי העובדה שהציבור לא מודע לקיומו של משא ומתן עם חמאס "היא כישלון מנהיגותי מהמעלה הראשונה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ח"כ סתיו שפיר מהמחנה הציוני מתחה בסוף השבוע ביקורת נוקבת על התנהלות הנהגת מפלגתה בחודשים האחרונים. לדבריה, האופוזיציה בהנהגת יצחק הרצוג כשלה בניהול מאבק ציבורי יעיל נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בעקבות הדיווחים על מגעים שהוא מנהל עם חמאס להשגת הפסקת אש ארוכת טווח.

בכינוס סגור בהשתתפות צעירי מפלגת העבודה ביום חמישי בלילה, אמרה שפיר כי "העובדה שהאופוזיציה לא מצליחה לנהל מאבק ציבורי אפקטיבי נגד המדיניות של נתניהו, ושמרבית הציבור כלל אינו מודע לקיומו של המשא ומתן עם חמאס - היא כישלון מנהיגותי מהמעלה הראשונה".

ח"כ שפיר ויו"ר המחנה הציוני הרצוג בקלפי ברמת גן ביום הבחירות, במארסצילום: מוטי מילרוד

לדבריה, הטעות בגדולה ביותר בקמפיין הבחירות של המחנה הציוני היתה דחיקת הסוגיות המדיניות והביטחוניות לאחורי הבמה. "השמאל לא יחזור להנהיג את המדינה עד שלא יוביל סדר יום מדיני וביטחוני ברור, שיחשוף בפני הציבור את פרצופה האמיתי של ממשלת נתניהו - שכל הצמרת הביטחונית של ישראל מתנגדת לה, ואת הסכנות האסטרטגיות והביטחוניות שבהמשך שלטונו", הבהירה.

על העימות בין הרצוג לעיתונאי גדעון לוי המתנהל מעל דפי עיתון "הארץ", אמרה שפיר כי "האסטרטגיה של תקיפת השוליים הזעירים הלא-ציוניים והבלתי רלוונטיים של השמאל היא שגויה. תפקידה ההיסטורי של המפלגה הוא לייצר אלטרנטיבה ברורה לימין".

חברת הכנסת יצאה גם נגד מדיניות השיריונים ברשימת המפלגה לכנסת, ואמרה ששיריון הנשים רק פגע במתמודדות לכנסת. "השיריון לנשים, שתי נשים בכל עשירייה", אמרה, "יצר תרבות של הצבעה נמוכה יותר לנשים ופגע בשיתוף הפעולה בין הנשים המדהימות שבמפלגה שלנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ