הממשלה החליטה היום (שני) על צירופם של שני שרים לממשלה: ח"כ יעקב ליצמן ימונה לתפקיד שר הבריאות, והשר אופיר אקוניס ימונה לתפקיד שר המדע, הטכנולוגיה והחלל. מינוי השניים ייכנס לתוקף עם אישורם על ידי הכנסת.

השר אופיר אקוניס יחליף בתפקידו החדש את השר דני דנון, שכהונתו נפסקה עם מינויו לתפקיד שגריר ישראל באו"ם. עם זאת, השר אקוניס יישאר האחראי על רשות השידור והרשות השנייה. השר אקוניס אמר היום כי בכוונתו "לקדם ולעודד את החדשנות הטכנולוגית בישראל ואת תעשיית היי טק, שמשמשת קטר הצמיחה והייצוא של התעשייה הישראלית, ולהעצים את המובילות הישראלית בעניין".

מעברו של ח"כ ליצמן מתפקיד סגן שר הבריאות לעמדת שר התאפשר לאחר שבשבוע שעבר אישרה מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל את המהלך. החלטת המועצה התקבלה בעקבות קביעת בג"ץ כי לא חוקי למנות סגן שר במעמד שר. השופטים הורו כי ליצמן יפסיק לכהן בתפקיד סגן שר במעמד שר בתוך 60 יום, אך הדגישו כי אין מניעה שימשיך לכהן כשר. זו תהיה הפעם השנייה בה יכהן שר חרדי-אשכנזי בממשלה.

את העתירה בעניין ליצמן הגישה מפלגת יש עתיד, באמצעות עורכי הדין רונן אביאני וגיא בוסי. לטענת העותרים, בג"ץ הבהיר כבר ב–2009, גם אז בעניינו של ליצמן, כי לא יתאפשר יותר למנות סגן שר "בכאילו", כפי שהתרחש עד היום במשרד הבריאות.

השותפות הקואליציוניות אישרו בשבוע שעבר כי יאפשרו לראש הממשלה בנימין נתניהו להגדיל את הממשלה בעקבות הצורך למנות שר במשרה מלאה במשרד הבריאות. שר הכלכלה דרעי אמר כי "לא נתחשבן עם ליצמן ולא נדרוש שמינויו לשר יהיה על חשבון הליכוד". בשלב זה לא היה צורך בהגדלת הממשלה מאחר והשר אקוניס כבר כיהן בתפקיד שר ללא תיק. עם זאת, מקורבים לנתניהו לא פסלו את האפשרות שימנה שר נוסף מקרב ח"כים בליכוד שיכהן כשר בלי תיק במקום אקוניס שקודם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ