פרץ הודיע ללבני: מתכוון לחזור למפלגת העבודה

חבר הכנסת דחק ביו"ר התנועה להתאחד עם מפלגתו הקודמת אך היא סירבה. גורמים בעבודה: הפריימריז קרובים, הוא חייב להתחיל לעשות צעדים של ממש כדי לחזור להיות דמות משמעותית

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ח"כ עמיר פרץ (התנועה), שכיהן בעבר כיו"ר מפלגת העבודה, צפוי לחזור ולהתמודד על מקום בשורות המפלגה בבחירות הפנימיות הקרובות. פרץ הודיע לאחרונה על כוונתו לראש מפלגתו, ח"כ ציפי לבני, כך נחשף אמש (שישי) בחדשות 2. 

פרץ ולבני ניהלו כמה שיחות בחודשים האחרונים כדי לבחון איחוד בין התנועה לעבודה. אולם בעוד שפרץ דחק לחיבור מלא בין הרשימות, לבני מעוניינת להותיר את התנועה כגוף עצמאי ולפעול לחיזוקו של המותג המשותף, "המחנה הציוני". לדברי לבני, "עמיר קרוב ממני לעבודה. כרגע מתקיימים דיונים ביני לבינו לבין הרצוג כיצד להפוך את המחנה הציוני לסיעה עם חזון ותוכן". 

אף שבסביבתו של פרץ סרבו להתייחס לדברים, כוונותיו ידועות במחנה הציוני כבר תקופה ארוכה: בחודשים האחרונים דיווחו בכירים בעבודה שפרץ פתח במפקד גדול למפלגה, שנועד להגדיל את כוחו והשפעתו במוסדותיה. על פי ההערכות, עיתוי הפרסום איננו מקרי: "ריחות הפריימריז במפלגת העבודה כבר מורגשים. פרץ חייב להתחיל לעשות צעדים של ממש, בגלוי, כדי לחזור להיות דמות משמעותית ומשפיעה בעבודה. הפרסום הזה הוא צעד נוסף בדרך לשם", אמרו במפלגה.

פרץ עזב את מפלגת העבודה והצטרף לתנועה זמן קצר לפני הבחירות ב-2013. "כבר חוויתי שנאת חינם של יריבים אך זו פעם ראשונה בימי חיי שחוויתי מה היא שנאת חינם שמגיעה מתוך הבית הפוליטי שלך", אמר בשעתו על סכסוכו דאז עם מי שהיתה יו"ר המפלגה שלי יחימוביץ'. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ