חולדאי נגד הרצוג: להכריז על בחירות ליו"ר המפלגה ולבטל את השם "המחנה הציוני"

ראש העיר תל אביב השוקל להתמודד על תפקיד היו"ר מתח ביקורת על התנהלות המפלגה, הגדיר את המצב הנוכחי בה כ"אנרכיה", וקרא לאמץ סדר יום חלופי שבראשו חידוש התהליך המדיני

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

ראש העיר תל אביב רון חולדאי, השוקל להתמודד על הנהגת מפלגת העבודה, שיגר הערב (שני) איגרת לחברי המפלגה בה קרא תיגר על מנהיגותו של היו"ר יצחק (בוז'י) הרצוג. חולדאי קרא להם לא לדחות את ההצבעה על ראשות המפלגה כפי ששוקל הרצוג, ותבע להכריז בהקדם על מועד לבחירת יו"ר המפלגה הבא, לקיים בחירות מקבילות לתפקיד המזכ"ל ולבחור הרכב חדש לוועידת המפלגה.

באיגרת, חולדאי מתח ביקורת על החלטתה של העבודה להשתמש בכינוי "המחנה הציוני", וקרא לה לחזור ולהיקרא "מפלגת העבודה". "הייתי רואה בחיוב אם תחזור המפלגה לשמה המקורי, בעיני יש לכך משמעות ערכית”, כתב חולדאי ומתח ביקורת על התנהלותה הנוכחית של המפלגה.

הרצוג וחולדאיצילום: תומר אפלבאום

"האנרכיה הקיימת היום, שבה כל חבר כנסת מושך לכיוון הנראה לו ומייצר אג'נדה עצמאית ולעיתים אף מנוגדת לרצון החברים – אינה ראויה”, כתב חולדאי והוסיף כי “בימים אלו, כשהדמוקרטיה הישראלית מוותרת מרצון על תהליכים דמוקרטיים פנימיים לטובת "מפלגות דיקטטורים" – משמאל ומימין - חשוב במיוחד שמפלגת העבודה תשמר את מעמדה כמבצר של פלורליזם ושיח חופשי, בו לחברים יש השפעה אמיתית על מצעה ודרכה”.

בהמשך המכתב קרא ראש העיר תל אביב להנהגת המפלגה לאמץ סדר יום חלופי: "הנושא החשוב ביותר הוא הצורך הדחוף והמידי של ישראל להתניע את התהליך המדיני, ולהביא לידי היפרדות מהפלסטינים על מנת להבטיח את המשך קיומה של מדינה בעלת רוב יהודי. אם לא נשכיל להיפרד ממיליוני פלסטינים שעליהם אנו שולטים היום, הרי שרעיון שתי המדינות יתפוגג תוך שנים מעטות ובין הים לירדן תהיה מדינה אחת שבה היהודים יהיו מיעוט. בד בבד עם התנעת תהליך מדיני, עלינו לחדש ולחזק את הברית שלנו עם ארצות הברית ומדינות אירופה”.

לא מעט חברי כנסת במפלגת העבודה יצאו בשבועות האחרונים נגד האפשרות שחולדאי יתמודד על הנהגת המפלגה. אחד מהם, שסירב להזדהות, אמר ל"הארץ" כי "חולדאי הוא לא הבשורה המסעירה שציבור בוחרי העבודה מחכה לה. הוא מבוגר מדי, אין לו ניסיון פוליטי ברמה הארצית ואין לו מחנה תומכים משמעותי".

ח"כ מיכל בירן תקפה את האפשרות שחולדאי יתמודד ואמרה כבר בשבוע שעבר כי "יו"ר מפלגת העבודה הוא ראש החץ, הוא זה שנלחם לצמצום הפערים בחברה הישראלית, הוא זה שדואג לכולם, לאלו שבחרו בו וגם לאלו שלא. מר חולדאי כנראה מוכשר בהמון תחומים, אבל יש תפקיד שאותו הוא פשוט לא יכול למלא – יו"ר מפלגת העבודה". 

עם זאת, מקורבים להרצוג מסרו כי הם "לא מתרגשים מהאפשרות שחולדאי יתמודד על הנהגת המפלגה", וכי "מכתבו הוא חלק מהשיח הפנימי בעבודה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ