ריבלין: "בניית האמון עם הפלסטינים - משימה של כל מי שהארץ הזאת יקרה לו"

באיגרת ששלח לאירוע של בני נוער ישראלים ופלסטינים, אמר נשיא המדינה כי "אסור שמחנה אחד ייקח בעלות על המשימה ואחר יתחמק מאחריות". עבאס: אנחנו עובדים כדי להשיג את השלום

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, קרא אתמול (שני) לכלל אזרחי המדינה ליטול חלק בבניית אמון בין הציבור היהודי לפלסטיני. באיגרת ששיגר לאירוע בהשתתפות בני נוער ישראלים ופלסטינים בירושלים אמר ריבלין כי ״הטיפול ביחסי יהודים וערבים חייב לעלות על השדרה המרכזית, הפוליטית הציבורית והתקשורתית וכל דבר פחות מכך אינו אלא רשלנות והפקרה שלנו את עתידנו ועתיד ילדינו".

לדברי הנשיא, ״משימת בניית האמון בין הציבור היהודי והערבי איננה משימה של 'השמאל' או של מחנה פוליטי כזה או אחר, אלא משימה של כל מי שהארץ הזאת יקרה לו. אסור שמחנה אחד ייקח עלייה בעלות ויכתיב את דרכה ואת שפתה, כפי שאסור שמחנה אחר יתחמק מלשאת באחריות. העובדה כי נושא זה הפך למזוהה עם מחנה פוליטי, הן בצד היהודי והן בצד הערבי, אינה אלא טראגית, שכן, בבניית האמון בין יהודים לערבים, טמונים המפתחות לעצם קיומנו כאן, לגורלנו ולעתידנו״. 

נשיא הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס בירך את משתתפי האירוע באיגרת וידאו מיוחדת בה אמר כי "בני נוער ישראלים ופלסטינים חיים וגדלים היום כמעט ללא סיכוי להכיר אחד את השני. אנחנו רוצים ועובדים כדי להשיג את השינוי ואת השלום, בשבילכם, דור העתיד, בני הנוער בפלסטין ובישראל, ויפה שעה אחת קודם״. 

בני נוער, בהם צעירים פלסטינים מרמאללה, בית לחם והכפרים סביב ירושלים, פועלים במסגרת תוכנית למפגשים של העמותה החינוכית "ילדים חיים בשלום". אתמול הם השיקו בירושלים קמפיין רשתות חברתיות שנועד להעלות את המודעות לצורך בכבוד הדדי ופיוס. במסגרת הקמפיין יצלמו בני נוער, ישראלים ופלסטינים, תמונות "סלפי הומאני" של עיניהם בלבד בקריאה לשפוט בני אדם על פי אישיותם ולא על סמך המראה החיצוני שלהם.

מנכ"לית עמותת "ילדים חיים בשלום", שני פרץ קריב, בתו של ח"כ עמיר פרץ, סיפרה לנוכחים: "ביליתי את סוף השבוע בעיר הולדתי שדרות. כשישבנו ליד שולחן ארוחת הערב, נשמעה אזעקה בגלל טילים שנורו מרצועת עזה , וברגע הבא היינו כולנו במקלט. החזקנו את התינוקת שלי בת החודשיים ואת בני בן ה-4 בזרועותינו, כשרקטה התפוצצה במרחק כמה רחובות מאתנו. הערב המשיך עם עוד צלילי הפצצות, משני צדי הגדר. כשהחזקתי את הילדים שלי בזרועותיי ובליבי התפללתי לשלום ושינוי. חשבתי על אמהות צעירות כמוני בצד השני של הגדר שללא ספק החזיקו גם הן את ילדיהן והתפללו בדיוק כמוני. המשימה של KCP היא לשבור את חומות חוסר האמון, ולהפוך אותן לגשרים של תקווה, כבוד אנושי, ופיוס". באירוע השתתפו גם ראש הסוכנות האמריקאית לפיתוח בינלאומי (USAID) דיויד הארדן ומייסדת הארגון קרן ברג.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ