אדלשטיין מנסה לתווך בין נתניהו למפלגות האופוזיציה

יו"ר הכנסת אמר במליאה כי "לכל מי שגורלה, עתידה וחוסנה של ישראל חשוב ויקר לו, לקום ולהצטרף לממשלה", אך במחנה הציוני הטילו ספק בסיכויו: "נתניהו לא מעוניין בנו"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין מנסה לתווך בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין מפלגות האופוזיציה בניסיון לכונן ממשלת אחדות. בסביבתו של אדלשטיין אישרו היום (שלישי) כי שוחח עם כמה ראשי מפלגות על רקע המצב הביטחוני ובכוונתו להוסיף ולדון עמם גם בימים הקרובים.

אדלשטיין קרא היום באופן פומבי לכינון ממשלת אחדות במליאת הכנסת. "אזרחים רבים זועקים כבר ימים ושבועות מאז החל גל הטרור הזה, שהגיעה השעה לעשות מעשה. זוהי שעת מבחן לישראל. זו השעה להניח את המחלוקות בצד. אני קורא לכולכם בבית הזה ולהנהגה בישראל, ולכל מי שגורלה, עתידה וחוסנה של ישראל חשוב ויקר לו, לקום ולהצטרף לממשלה. זוהי השעה לממשלת אחדות. אין זו שעה של חשבונות קטנים, אין זה הזמן למשחקי כבוד או כסאות".

לדבריו, "מול האויב הרצחני, שכל מבוקשו הוא להחליש אותנו ולהעלים אותנו מכאן - אין מפלגות ואין פלגנות". 

יו"ר הכנסת מכוון את מאמציו למחנה הציוני, ליש עתיד ולישראל ביתנו. רק אתמול הבהירו יצחק הרצוג ואביגדור ליברמן כי לא ייכנסו לקואליציה הנוכחית. בכיר במחנה הציוני הטיל היום ספק ביכולת לכונן אחדות: "גם אם אנחנו מאוד רוצים להיכנס לממשלה, כרגע נתניהו ממש לא מעוניין בנו. הוא יודע ששבוע אחד עם המחנה הציוני בקואליציה יהיה עבורו קשה יותר מקדנציה שלמה עם הבית היהודי. על פי ההתרשמות שלנו, נתניהו מעוניין לצרף את ליברמן וישראל ביתנו ויעדיף להמשיך להחזיק ממשלת ימין מאשר ממשלת אחדות". 

הרצוג, ריבלין, אדלשטיין ונתניהו, אתמול בלשכתו של אדלשטייןצילום: דוברות הכנסת

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ