יחימוביץ' תקפה את השמאל: במחנה שלנו יש התנשאות אליטיסטית כלפי הפריפריה והמזרחים

בכינוס באוניברסיטת בן גוריון תלתה יו"ר העבודה לשעבר את הפסד השמאל בבחירות בנאום גרבוז. "בציבור חשדו שמה שהוא אומר, במחנה שלנו חושבים בלב. ואתם יודעים מה? הם צדקו", אמרה

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' ממפלגת העבודה תקפה אמש (ראשון) את מחנה השמאל ואמרה שהוא נוהג בהתנשאות אליטיסטית כלפי המזרחים והפריפריה. לדבריה, "מזרחים בוחרים באשכנזים ומזרחים, ואילו אשכנזים בוחרים באשכנזים". הדברים נאמרו בכינוס סטודנטים באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, בתשובה לסטודנטית להנדסה ביו־רפואית ששאלה היכן תעמוד שאלת הפריפריה במפלגת העבודה בבחירות הבאות. הכינוס אורגן על ידי תא אופק, לסטודנטים ברוח ערכי תנועת העבודה.

בתשובה אמרה יחימוביץ' שהיא תולה את ההפסד בבחירות האחרונות בנאום של יאיר גרבוז בכיכר רבין. "בבחירות האחרונות, כל הכוכבים הסתדרו בשמים עבורנו, המיאוס מנתניהו היה עצום, החיבור הפוליטי של בוז'י וציפי לבני היה חיבור נכון, הוא שינה את מאזן הכוחות כך שנוצר מרכז כובד אצלנו. לכן גם גיביתי אותו. מה שהיה בתוך מפלגת העבודה היה חסר תקדים מבחינת החיבור והאחדות. לא היו חתירות מתחת לפני השטח ולא היו הסכסוכים הישנים, היה הרבה כסף, התקשורת היתה אתנו ואני אגיד לכם יותר מזה, אני חושבת שבוז'י היה מתאים לסיטואציה הזאת, כי בסיטואציה כזו כשכל הכוכבים מתחברים, צריך מישהו שלא מעצבן, כמוני למשל".

שלי יחימוביץצילום: מוטי מילרוד

בהתייחסות לנאומו של גרבוז אמרה יחימוביץ' כי "אצלנו תמיד קם האידיוט התורן, שיש לו מה להגיד על המצביעים של המחנה האחר — בהמות, צ'חצ'חים, מנשקי מזוזות משתטחי קברים וכן הלאה. נכון שגרבוז לא איש מפלגת העבודה ושההפגנה הזו לא אורגנה על ידי מפלגת העבודה. אבל רבים בציבור חשדו בנו שמה שגרבוז אומר, רבים במחנה הפוליטי שלנו חושבים בלב. ואתם יודעים מה? הם צדקו. יש התנשאות אליטיסטית במחנה שלנו, כלפי הפריפריה. תקראו לזה מזרחים, תקראו לזה מצביעי הימין, בעיקר כלפי מצביעי הליכוד. יש לנו ראיית עולם משובשת ויהירה שאומרת כאילו הבחירה שלנו היא רציונליות ושלהם אמוציונלית, והם אומרים את זה, שלא נדבר על ביטויים גזעניים ממש".

"אי אפשר לכבוש ולהביא אנשים להצביע בשבילך כשאתה בז להם. זה לא הולך. וזה גם לא נכון, ההצבעה שלהם היא לא יותר אמוציונלית מההצבעה שלנו, אנחנו הולכים לקלפי מסיבות אמוציונליות לא פחות; מסיבות זהותיות, מתחושת דמיון ושייכות למפלגות מסוימת ומועמדים מסוימים, מסיבות שבטיות, מסיבות עדתיות. וחשוב שנדע את זה. מזרחים מצביעים למזרחים ואשכנזים ואילו אשכנזים מצביעים לאשכנזים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ