דרעי פנה ליועמ"ש כדי שיכשיר את מינויו לשר הפנים

בסביבת השר אמרו כי במשרד המשפטים כבר הבהירו לדרעי בעל פה כי אין מניעה למנותו לתפקיד, אך הוא ביקש שחוות הדעת תופץ בכתב לשרים. דרעי עזב את המשרד בעבר לאחר שהואשם בקבלת שוחד

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

השר אריה דרעי פנה היום (ראשון) ליועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין בבקשה שיפרסם חוות דעת כתובה שתכשיר את מינויו לתפקיד שר הפנים. מינויו של דרעי לתפקיד אמור להתבצע בימים הקרובים.

בסביבתו של דרעי אמרו שאנשי משרד המשפטים כבר הבהירו לשר בעל פה כי אין מניעה למנותו לתפקיד, אך הוא ביקש שחוות הדעת הזאת תופץ בכתב לשרי הממשלה. הגורמים המקורבים ציינו ששלושה שופטי בית המשפט העליון הכשירו בקיץ האחרון את מינויו לתפקיד שר בכל אחד ממשרדי הממשלה, בעקבות עתירה שהוגשה בעקבות מינויו.

דרעי במליאת הכנסת, בנובמבר
דרעי במליאת הכנסת, בנובמברצילום: אוליבייה פיטוסי

בנוסף הבהירו בסביבתו כי העבירות בגינן הורשע בסופו של דבר לא התרחשו במהלך הקדנציה שלו כשר הפנים, ולכן לא אמורה להיות מניעה להשיב לידיו את התפקיד. לאחר מערכת הבחירות האחרונה, עם שובו של דרעי לזירה הפוליטית, נמתחה ביקורת נוקבת על כוונתו של ראש הממשלה למנותו מחדש למשרד שבו ביצע את העבירות בהן הורשע. בחודש אפריל הודיע הודיע דרעי כי הוא מוותר על תפקיד שר הפנים כדי "למנוע לזות שפתיים". בראיון לגל"צ אמר אז כי "בשביל התיקון החברתי הייתי צריך לחזור למשרד הפנים, אבל אני קשוב גם לביקורת ציבורית ולא אכנס למשרד על רגל שמאל, אז אני לא נאבק על הפנים".

דרעי כיהן כשר הפנים בין 1988 ל-1993. בכתב האישום שהוגש נגדו ב-1993 הוא הואשם בלקיחת שוחד מכספי עמותת "לב בנים" בזמן ששירת בתפקידים ציבוריים. בכירי העמותה הואשמו במתן שוחד, מתוך ציפיה להשיג באמצעותו טובות הנאה לעמותה ולעצמם. בכתב האישום נטען, כי בכירי העמותה הפקידו כספי שוחד בחשבונות הבנק של דרעי ושל רעייתו, שילמו להם עבור שתי דירות שרכשו ומימנו נסיעות שלהם לחוץ לארץ ואת שהותו של דרעי במלון בישראל. בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע את דרעי בלקיחת שוחד בסכום כולל של 155 אלף דולר. בג"ץ קבע אז שעליו להתפטר בשל כתב האישום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ