מתיחות בקואליציה: כחלון ובנט מתנגדים לצירוף שר נוסף מהליכוד לממשלה

ראשי כולנו והבית היהודי דורשים להקטין את היחס בין שרי הליכוד ליתר שרי הקואליציה. במערכת הפוליטית מעריכים כי הנגבי מועמד לתפקיד שר ולוין עשוי לקבל את משרד הכלכלה

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כחלון (מימין) יעלון ובנט בכנסת, בספטמבר
כחלון (מימין) יעלון ובנט בכנסת, בספטמברצילום: אמיל סלמן

השרים משה כחלון (כולנו) ונפתלי בנט (הבית היהודי) מתנגדים לצירופו של ח״כ נוסף מהליכוד לתפקיד שר בממשלה. בעקבות פרישתם של השרים דני דנון וסילבן שלום מהליכוד, פועל ראש הממשלה בנימין נתניהו לקדם שני חברי כנסת ממפלגתו לתפקיד שר. אלא שכחלון ובנט מתנגדים לצירופו של אחד מהם משום שהם דורשים להקטין את היחס בין שרי הליכוד ליתר שרי הקואליציה.

עם הרכבת הממשלה, ויתרה יהדות התורה על תקן שר, וח״כ יעקב ליצמן מונה לתפקיד סגן שר הבריאות. כחלק מדיל פוליטי, הליכוד זכה לאייש את תפקיד השר שיועד אז ליהדות התורה. אלא שלפני חודשים אחדים אסרו שופטי בג"ץ על ליצמן להוסיף ולכהן בתפקידו כסגן שר והוא אולץ להשתדרג לתפקיד שר. כחלון ובנט טוענים שעם מינויו של ליצמן לשר, הליכוד צריך להיפרד מאחד מתפקידי השר שהיו ברשותו. 

על פי הערכות במערכת הפוליטית, אחד המועמדים לשדרוג לתפקיד שר הוא יו"ר הקואליציה, ח״כ צחי הנגבי. במקביל, נתניהו מתכוון להשלים סבב תפקידים סביב שולחן הממשלה במסגרתו ישודרג אחד משרי הליכוד לתפקיד שר הכלכלה, במקום השר אריה דרעי שמונה היום (ראשון) לשר הפנים. המועמד המוביל לתפקיד הוא השר יריב לוין אך גם שרת התרבות, מירי רגב, הבהירה כי היא רואה בעצמה מועמדת טבעית לשדרוג לאחר שוויתרה בעבר על תפקיד שרת הרווחה. 

כחלון החרים היום את ישיבת ראשי מפלגות הקואליציה בניסיון לאותת לנתניהו על התנגדותו למהלך. גורם בכולנו אמר היום כי "מינויו של ח"כ נוסף מהליכוד לשר יפר את האיזון בקואליציה ואנחנו לא מוכנים לזה״. לדבריו, ״מינוי שר מהליכוד בתחילת הקדנציה היה על חשבונו של השר ליצמן. כחלון הסכים לאפשר את הרחבת הממשלה ולהוסיף את ליצמן כשר כי הוא רואה חשיבות רבה בשילוב יהדות התורה והח"כים החרדים סביב שולחן הממשלה אבל אין כל סיבה לאפשר עכשיו מינוי שר נוסף במקומו של סילבן שלום״.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ