יעלון השיב לביקורת של בנט: ילדותי, חסר אחריות שרודף כותרות ולייקים בפייסבוק

מוקדם יותר תקף שר החינוך את שר הביטחון ואת רה"מ ואמר: "האיום המרכזי על ישראל הוא הקיפאון המחשבתי". יעלון: "שרים שומעים רעיונות בקבינט, מנכסים לעצמם ויוצאים החוצה בסיסמאות"

ברק רביד - צרובה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שר הביטחון משה יעלון ושר החינוך נפתלי בנט במליאת הכנסת, בשנת 2014
ברק רביד - צרובה

שר הביטחון משה יעלון הגיב הערב (שלישי) לביקורת שמתח שר החינוך ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט נגדו ונגד ראש הממשלה נתניהו. יעלון האשים את בנט בחוסר אחריות, וילדותיות שבסופו של דבר פוגעת בביטחון המדינה.

"שמעתי היום אמירות שאנחנו לא יצירתיים או כן יצירתיים", אמר יעלון בנאומו בכנס המכון למחקרי ביטחון לאומי (INSSׁׂׂ) בתל אביב. "שרים שומעים רעיונות בקבינט, מנכסים לעצמם ויוצאים החוצה בסיסמאות וביקורת על הממשלה. זה המשך לתופעה מ'צוק איתן'. מצביעים בחדר על דבר אחד ומנהלים בחוץ קמפיין על דבר אחר".

בלי לציין את שמו במפורש, יעלון האשים את בנט במדיניות של סיסמאות. "זו תרבות שלטונית רעה, חסרת אחריות, ילדותית ועדיף שתיפסק", אמר יעלון. "יש בזה פגיעה בביטחון לטווח ארוך לטובת רווחים פוליטיים לטווח קצר. נסיון לרדוף אחרי כותרות או כמה לייקים בפייסבוק". בתגובה לדברים, גורמים בסביבת בנט תקפו את יעלון: "למען ביטחון אזרחי ישראל, בנט ימשיך לומר את אשר הוא מאמין, גם אם יהיה מי שלא יאהב את הדברים. כך היה בצוק איתן וכך יהיה גם בעתיד", אמרו. 

בנאומו היום בכנס המכון למחקרי ביטחון לאומי אמר בנט כי האיום המרכזי על ביטחונה של ישראל הוא "הקיפאון המחשבתי" של מקבלי ההחלטות בדרג המדיני הבכיר. "האיום המרכזי על ביטחונה של ישראל מגיע לא מצפון ולא מדרום, לא מהרקטות של חמאס וחיזבאללה, ואף לא מאיראן". הוא הוסיף כי "לא הקיפאון המדיני הוא האיום המרכזי בפנינו – אלא הקיפאון המחשבתי שלנו. לא המרצחים שפוגעים באזרחינו ברחובות ישראל והכניסו את הבטונדות לליבה של ירושלים - אלא הבטונדות התפיסתיות שלנו. במקום לעצב במו ידינו את עתידנו, ישראל נגררת אחר המציאות הקיימת. זוהי, בעיניי, הסכנה הגדולה ביותר על ביטחוננו".

בנט שיבח את צה"ל ומפקדיו אבל אמר כי ההנחה שיש לישראל את הצבא הטוב בעולם "לא הופכת את האסטרטגיה של קברניטי מדיניות הביטחון, לנכונה". הוא הוסיף: "כל מטוסי ה-F35  היקרים כל כך – לא יעזרו מול חמישים לוחמי קומנדו שחופרים את הדרך לנתיב העשרה... עלינו לייצר תפיסה בטחונית חדשנית, יצירתית וברורה".

גורמים בסביבת ראש הממשלה תקפו גם כן את בנט בעקבות נאומו. "גיחכנו לשמע דבריו", אמרו מקורבי נתניהו. "פעם נוספת בנט חוזר על דפוס הפעולה הידוע שלו. הוא שומע רעיונות שעולים בפורומים שונים אצל ראש הממשלה ואז משתמש בהם כרעיונות שלו". בסביבת נתניהו התייחסו גם לדברים שאמר שר החינוך לגבי אי מתן חסינות לאיראן במקרה של מלחמה בחיזבאללה בלבנון. לדבריהם, זהו נושא שנדון בקבינט, כמו גם האפשרות לשנות את מדיניות המצור בעזה. "הכל זה דברים שעלו בקבינט ועכשיו הוא מציג כרעיונות שלו", אמרו. "זה פשוט הזוי". 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ