השר ישראל כץ לנתניהו: "אני לא משרת של בעלי הון זרים"

במהלך ישיבת הממשלה פרץ עימות בין שר התחבורה וראש הממשלה בנוגע לכניסתה של חברת "אובר" לישראל. שרים שנכחו בישיבה הבינו את דבריו של כץ כעקיצה על קשריו של נתניהו עם שלדון אדלסון

ברק רביד - צרובה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מזכיר הממשלה מנדלבליט, ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר התחבורה ישראל כץ בישיבת הממשלה, הבוקר
ברק רביד - צרובה

עימות מילולי חריף פרץ הבוקר (ראשון) בישיבת הממשלה בין שר התחבורה ישראל כץ לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו. הרקע לוויכוח, שהגיע לכדי צעקות, היה רצונו של נתניהו לפתוח את שוק המוניות בישראל לכניסה של חברת "אובר".

שני גורמים שהשתתפו בישיבת הממשלה ציינו כי במהלך סקירה של נתניהו על פגישותיו בפורום הכלכלי העולמי בדאבוס הוא סיפר כי נפגש עם מנכ"ל חברת "אובר" האמריקאית, המאפשרת יצירת קשר והסעה בתשלום בין נהגים פרטיים לנוסעים פוטנציאליים ליעד מסוים דרך אפליקציה בטלפון חכם.

נתניהו אמר לכץ כי הוא מעוניין לקיים על כך דיון בקרוב כדי לדאוג לתחרות בשוק המוניות. כץ, הידוע בהתנגדותו לכניסת חברת "אובר" לישראל, רתח מכעס. "לי אתה אומר את זה, אני שפותח את השמים לתחרות ואת הנמלים והרכבת. אין לי בעיה עם אובר, רק שיפעלו במסגרת החוק. המוצר שאובר רוצים להכניס הוא בעייתי בשל תחרות לא הוגנת, ובישראל עוד יותר בגלל בעיות ביטחון".

"אתה רוצה שיהיה בן אדם שייקח אותך במכונית שלו לשכם באמצע הלילה?", שאל כץ את נתניהו, והוסיף התקפה אישית נגד ראש הממשלה. "אתה רוצה – אתה תטפל בזה, אני לא משרת של בעלי הון זרים. תפקידי לדאוג לאזרחי מדינת ישראל".

כץ דיבר אמנם על בעלי חברת "אובר", אולם שרים שנכחו בישיבה הבינו את דבריו גם כעקיצה לקשרים ההדוקים בין נתניהו לבין איל הקזינו והבעלים של עיתון "ישראל היום" שלדון אדלסון. גורם שנכח בישיבה אמר שראש הממשלה נדהם לשמע דבריו של כץ.

"אתה מדבר כאילו אני מכיר אותו (את מנכ"ל אובר, ב"ר) מראש", אמר נתניהו לכץ. "הבעיה שלך היא שאתה בעד תחרות אבל לא כשהיא אצלך". כץ ניסה להתגונן ואמר שמחירי המוניות נמצאים בפיקוח. "בדיוק על זה אני מדבר", אמר לו נתניהו. "אני לא רוצה מחיר מפוקח. אני רוצה הורדת מחירים באמצעות תחרות".

שרי הממשלה שישבו בחדר הדיונים צפו במשך דקות ארוכות בריב בין נתניהו לכץ. שר הרווחה חיים כץ עקץ את שר התחבורה. "אתה כועס כשפתאום אתה חושב שמנסים לקחת לך סמכויות?", הוא אמר. השרה גילה גמליאל ניסתה להרגיע. "לא מתאים לריב ככה בישיבת הממשלה. תפגשו ותדונו על זה בנפרד", אמרה. שר החינוך נפתלי בנט דווקא יצא להגנתו של נתניהו ודיבר בשבח התחרות. "אני פתחתי לתחרות קורסים לאנגלית לפסיכומטרי וזה הוריד מחירים", אמר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ