ינון מגל: קורא למתלוננות נגדי לפנות למשטרה

בעקבות המלצת המשטרה לסגור את התיק בעניינו ערך חבר הכנסת לשעבר מסיבת עיתונאים בה התייחס לתלונות נגדו על הטרדה מינית: "דיני נפשות לא יכולים להסתיים בבית הדין של פייסבוק"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מגל בשנה שעברה
מגל בשנה שעברהצילום: דודו בכר

חבר הכנסת לשעבר ינון מגל מהבית היהודי התייחס הערב (שני) להמלצת המשטרה לסגור את התיק בעניינו וקרא לנשים שאמרו כי הוטרדו מינית על ידו לפנות למשטרה. "שמחתי לשמוע על ההמלצה לסגור את התיק, אך לא הופתעתי", אמר מגל במסיבת עיתונאים שכינס בפתח ביתו. "כפי שאמרתי כשהתפטרתי, אני בטוח שלא היה כל היבט פלילי במעשיי. לא היתה לי אף פעם כל כוונה לפגוע או לעלוב במישהי, ואני גם מאמין שכל מי שדיברה יודעת זאת. אני פונה לכל מי שהאשימה אותי בתקשורת או ברשת -  אנא, לכי להתלונן במשטרה. דברים כאלה, דיני נפשות, לא יכולים להסתיים בבית הדין של פייסבוק ובהודעות אנונימיות לתקשורת. בלי הקשר, בלי בדיקה ובלי חקירה".

מגל, שהתפטר מהכנסת לפני כחודשיים בעקבות הפרסומים אודותיו, הוסיף, "אני מודע לכך שנשים באמת מוטרדות מינית ומאמין בכל ליבי שצריך לעשות הכל כדי למגר את התופעה. יותר מזה, אני מאמין בזכותו של כל אדם לחיות בלי שיוטרד ובלי שיחווה אלימות מכל סוג, אך גם שלא יואשם כעבריין על לא עוול בכפו. פתאום קם אדם בבוקר והוא עבריין מין סדרתי. לא חשוד, לא לכאורה, פושע. ההמון והתקשורת מרשיעים אותו, שמו הטוב מוכתם. במצב כזה אין טעם בתפקידו כשליח ציבור בכנסת. כי מה יש לו לאדם מלבד שמו הטוב". 

לדברי חבר הכנסת לשעבר, "החיים שלי נעצרו. תחשבו על הפער שבין הטענות כלפיי לבין המחיר ששילמתי. הושפלתי לעיני כל ולעיני משפחתי, הפסקתי שליחות ציבורית שבנפשי, קטעתי קריירה מבטיחה, נותרתי ללא עבודה ונפגעתי קשות. וזאת למרות שבאופן חריג במחוזותינו לא הכחשתי, לא תקפתי, לא הכפשתי, התנצלתי ולקחתי אחריות". 

הוא התייחס גם לאפשרות שיחזור לחיים הפוליטיים ואמר כי "האירוע המצער הזה כבר חשף אותי לעולמות מקצועיים חדשים ואיני יודע אם ארצה לחזור בעתיד לפוליטיקה. עם זאת, נראה לי שמעבר לסיפור האישי שלי יש כאן עניין חברתי עקרוני שדורש בירור".

העיתונאית רחלי רוטנר, שפרסמה פוסט בפייסבוק בו סיפרה כי מגל הטריד אותה, הגיבה הערב לסגירת התיק בעניינו. "מה אני חושבת על סגירת התיק? ממש לא מעניין אותי. לא סיפרתי את מה שסיפרתי כדי שיהיה תיק או משפט או קנס או כלא או תהלוכה עם בלונים. מצדי שיהיו מאה ינונים בבית היהודי ושהוא יהיה ראש ממשלה. ראש הממשלה הכי חזק בהיסטוריה שלנו הוא בנאדם עם שערוריות מין בעברו, ויש לנו עבריין מורשע במשרד הפנים ופסיכים אופרוטוניסטים בכל מפלגה. אנחנו נחיה. אבל אנחנו צריכים לדעת, זה הכול. להצביע לביבי מתוך ידיעה שהוא עשה כך וכך, להצביע להרצוג עם מלוא האינפורמציה עליו. רציתי שאנשים יידעו מי מייצג את המגזר הדתי שלנו, שגם אני באה ממנו. זה הכול. ועכשיו הם יודעים. זה הכול.

"כמו שטבעונים ירצו לדעת אם המנהיג שלהם בעצם זולל המבורגרים בסתר, כמו שאני ארצה לדעת אם שלי יחימוביץ' למעשה מקימה התנחלויות בחשאי. אנא ספרו לנו אם המנהיגים שלנו נואמים על דבר אחד ובבית עושים דבר אחר לגמרי. גם אם זה לא פלילי, אנחנו רוצים וצריכים לדעת", כתבה רוטנר בפוסט שפרסמה בפייסבוק. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ