יחימוביץ': סבירות גבוהה שאתמודד על ראשות העבודה

לאחר שתקפה השבוע את הרצוג, אמרה יחימוביץ' כי אין בכוונתה להתמודד על ראשות ההסתדרות. גם יו"ר הרשימה המשותפת תקף את הרצוג: "הוא צל חיוור של נתניהו, ואנשים תמיד יעדיפו את המקור"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ח"כ שלי יחימוביץ' אמרה הבוקר (שבת) באירוע שבתרבות בכפר סבא כי ישנה סבירות גבוהה שתתמודד על ראשות מפלגת העבודה, אולם עדיין לא קיבלה החלטה בעניין. היא הוסיפה כי האופציה להתמודד על ראשות ההסתדרות אינה עומדת על הפרק. יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה תקף הבוקר את יו"ר המחנה הציוני יצחק (בוז'י) הרצוג באירוע שבתרבות בחולון וקרא לו להתפטר מיד. 

לאחר שתקפה בתחילת השבוע את הרצוג על דבריו לנשיא צרפת פרנסואה הולנד לפיהם "זה לא הזמן למדינה פלסטינית", אמרה הבוקר יחימוביץ' כי זו היתה חובתה. לדבריה, "בסופו של השבוע שבו היה מחנה השלום נתון למתקפה רבתי בידי גורמי ימין קיצוניים כבר ברור לכל כי דבריו של הרצוג לנשיא הולנד היו שגיאה". היא הדגישה כי "זו בוודאי לא העת לפזול לימין... ויתור על משא ומתן מדיני הוא שגוי. עלינו להנהיג דרך זאת ולא להתכופף בפני חזון חוסר התקווה של נתניהו". יחימוביץ' הוסיפה כי היתה חובה להגיב על דבריו של הרצוג שמהווים היפוך מוחלט לתפיסתה של מפלגת העבודה וכי אלמלא עשו זאת היא וחבריה, היו מועלים בתפקידם. 

יחימוביץ' בכנסת, בשבוע שעבר
יחימוביץ' בכנסת, בשבוע שעברצילום: אוליבייה פיטוסי

גם יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, תקף בחריפות את הרצוג. ״אין יו"ר אופוזיציה במדינת ישראל, בוז׳י הוא צל חיוור של נתניהו, ואנשים תמיד יעדיפו את המקור". עודה נשא את דבריו באירוע שבתרבות בחולון, והוסיף כי "אם הוא (הרצוג, י"ל) חושב שפתרון שתי המדינות לא רלוונטי, אז הוא לא רלוונטי והוא צריך להתפטר מיד. בוז'י לא ראוי להיות יו"ר האופזיציה, כי המהות של התפקיד הזה היא להציע אלטרנטיבה לשלטון". 

בתגובה לדבריה של יחימוביץ' נמסר מלשכתו של הרצוג: "נתניהו לא מעז להתבטא כמו הרצוג כי נתניהו מחושק על ידי המשיחיים שלו מהימין הקיצוני. האם שלי תומכת בחזון המדינה הערבית-יהודית של המשיחיים? האם זאת הסיבה שהיא מתנגדת לתוכנית ההפרדה של הרצוג שתעצור את המדינה הערבית-יהודית ותבטיח שישראל תישאר מדינה יהודית?". 

בתוך כך, ח"כ עמר בר לב (המחנה הציוני) קרא ליחימוביץ' ולהרצוג לחדול מהעימות האישי ביניהם. "אני ‏מבקש מחבריי למפלגה, הרצוג ויחימוביץ', להיצמד לדרך ולא להיטפל לסמנטיקות. בואו נתכנס סביב יזמה אמיתית שתהווה תשובה לקיפאון של הימין". 

מהמחנה הציוני נמסר בתגובה לדבריו של עודה: "עודה מצטרף בדבריו לבנט ונתניהו. הם נכנעו למשיחיים מהימין הקיצוני שממיטים עלינו בפועל אסון של מדינה אחת ערבית יהודית. ככה נשמעים דבריו של עודה כשהוא שולל את תוכנית ההפרדה של הרצוג שבאה למנוע את הסכנה הגדולה הזו. תוכנית הרצוג תאפשר הבטחת חזון שתי המדינות ותשמור על ישראל כמדינה יהודית. כנראה מתאים לעודה שביבי יישאר בשלטון כי זה מקדם את מטרותיו". 

בפגישה עם נשיא צרפת הולנד בפריז בסוף השבוע האחרון, הציג הרצוג את תוכניתו להיפרדות מהפלסטינים ואמר כי הוא "חסיד גדול של חזון שתי המדינות אבל אנחנו צריכים להיות ריאליים. הוא לא יכול להתממש עכשיו. השנאה וההסתה בקרב הפלסטינים גדולה מדי, העוינות בין העמים וחוסר היכולת של המנהיגים מונעים זאת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ