מנכ"ל אם תרצו השעה את עצמו בגלל קמפיין "שתולים בתרבות"

במכתב שהפיץ לפעילי הארגון כתב מתן פלג כי הפרסום "יצר רושם מוטעה של רדיפה אישית", אך הוסיף כי באם תרצו ימשיכו בקמפיין "השתולים" המהווה "הצלחה גדולה"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הכרזה של "אם תרצו"
יהונתן ליס
יהונתן ליס

מנכ"ל ארגון הימין אם תרצו מתן פלג הודיע היום (ראשון) לפעילי הארגון כי הוא משעה את עצמו מתפקידו, בעקבות הסערה שיצר הקמפיין נגד אנשי התרבות שפורסם בשבוע שעבר. במכתב שהופץ לפעילים כתב פלג כי הקמפיין היה "מהלך שגוי שגרם נזק לא רק לאם תרצו ולשותפים רבים לדרך, אלא יצר רושם מוטעה של רדיפה אישית". 

פלג נטל אחריות במכתב על "העלאת הפוסט בפייסבוק ועל הסערה שהוא יצר". לדבריו, בפעילות הארגון אין מקום ל"אי דיוקים". "כל מהלך שלנו צריך להיות מדויק עד לאות האחרונה. זה מה שאני דורש מהתנועה, וזה מה שאני דורש מעצמי", כתב פלג והוסיף כי לאור הדברים החליט להשעות את עצמו מהנהגת הארגון לצורך "חשבון נפש".

מתן פלג וח"כ אורן חזן בוועדת החינוך בכנסת, בתחילת החודשצילום: ליאור מזרחי

לצד זאת, פלג ציין במכתבו כי קמפיין "השתולים" הוא "הצלחה גדולה" וציין כי התנועה תמשיך לקדם אותו. "אני מאמין בו (בקמפיין) ובחשיבות שלו מאוד. הוא הגדיר מחדש את השיח הישראלי בנוגע לפעילותם של ארגונים הפועלים נגד חיילי צה"ל ונגד מדינת ישראל במימון של ממשלות זרות וקרנות פלסטיניות".

הוא הוסיף כי "החברה הישראלית בשלמותה - ימין ושמאל, דתיים וחילונים, ערבים ויהודים - יקרה מפז וחשובה מכולנו, לכן ביקורת לגיטימית בתוכה חייבת להיות תמיד מדויקת, ברורה ושקולה".

בקמפיין שפורסם בשבוע שעבר תחת הכותרת "שתולים בתרבות", ביקש הארגון לחשוף אנשי תרבות שהם "שתולים של הקרן החדשה" וארגוניה, כלשונו. כל זאת בהמשך לקמפיין דומה שניהל הארגון בחודש שעבר נגד כמה מחברי "שוברים שתיקה". בין האמנים שהוזכרו ברשימות שפירסם הארגון ככאלה שהשתתפו באירועי "שוברים שתיקה" או כחברים במועצה הציבורית של "בצלם" נמצאים השחקנית גילה אלמגור, הסופר עמוס עוז, הזמרות חוה אלברשטיין ורונה קינן וצלם "הארץ" חתן פרס ישראל אלכס ליבק.

הקמפיין עורר תגובות חריפות במערכת הפוליטית מימין ומשמאל, וגרם לאמנים ואנשי תקשורת המזוהים עם הארגון להודיע כי הם מנתקים עמו מגע. ראש הממשלה בנימין ‏נתניהו אמר כי הוא מתנגד לשימוש במונח בוגד לאלה שלא מסכימים עמו. ח"כ בני בגין (הליכוד) אמר בריאיון לרשת ב' כי "חיפוש, איתור וסימון של בוגדים כביכול הוא סממן פאשיסטי ותיק, מכוער ומסוכן‎" וכי "יש לחשוף את מקורות המימון של ארגון אם תרצו ולהתנער מפגיעתו הרעה‎". שר החינוך ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט כתב בחשבון הטוויטר שלו כי "הקמפיין נגד האמנים מביך, מיותר ומבזה". גם שרת המשפטים איילת שקד הסתייגה מהקמפיין בריאיון לגלי צה"ל ואמרה כי "לא צריך להחשיב אמנים המחזיקים בעמדות שמאל כפסולים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ