משפחות החללים כועסות: אף נציג ממשלה לא הגיע לטקס לציון 19 שנים לאסון המסוקים

לאורך השנים השתתף בטקס שר הביטחון, אך השנה היה אמור להחליפו השר בנט. בקואליציה טענו כי האופוזיציה לא הסכימה לקיזוז שיאפשר את הגעתו, אך שם אמרו כי אפשרו את המהלך

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
האנדרטה לזכר 73 הנופלים באסון המסוקים. ארכיון

משפחות חללי אסון המסוקים מחו היום (רביעי) על כך שאף נציג מהממשלה לא הגיע לטקס לציון 19 שנים לאסון. שר הבטחון, שנכח בכל טקסי הזיכרון הקודמים, נסע לחו"ל ולא יכול היה להשתתף באזכרה השנה, והשר נפתלי בנט שהוזמן במקומו לא הגיע בסופו של דבר. בקואליציה האשימו את האופוזיציה באי מתן אפשרות לקיזוז שהיה אמור לאפשר את הגעת בנט, אך באופוזיציה אמרו כי אפשרו את המהלך.

הבוקר כתב ח"כ בצלאל סמוטריץ' בטוויטר כי "האופוזיציה לא הסכימה לקיזוז שיאפשר השתתפות של אחד משרי הממשלה באזכרה הממלכתית. בושה ואטימות כלפי המשפחות השכולות". בתגובה הבהירה מרכזת האופוזיציה ח"כ מרב מיכאלי כי היא מוכנה לאפשר לאחד משרי הממשלה להתקזז עם ח"כ מהאופוזיציה ולאפשר לו להיעדר מדיוני המליאה כדי לאפשר לקואליציה לשגר נציג בכיר מטעמה לטקס. "כבר בתשע וחצי הבוקר הודעתי שלמרות שהממשלה, כרגיל, רשלנית וכושלת בהתארגנותה - אנחנו לא נהיה אלה שבגללם לא תהיה נוכחות ממשלה באזכרה, ואפשרנו קיזוז לכל נציג שהממשלה תבחר לשלוח. כל טענה אחרת היא התחמקות של בנט מאחריות ופשוט שקר", אמרה.

יו"ר ארגון יד לבנים אלי בן-שם, ששכל את בנו באסון, אמר ל"הארץ" כי במשך 19 שנים הגיעו הרמטכ"ל ושר הביטחון לטקסים. לדבריו, גם הפעם אישר שר הביטחון את הגעתו, אולם לפני שבועיים הוא הודיע שהוא חייב לטוס, ובמקומו ביקשו המשפחות השכולות את נוכחותו של בנט. "היום בצהריים קיבלנו הודעה שהוא לא יכול לבוא, שאף אחד לא יכול לקזז אותו", אמר בן-שם. "עכשיו אני שומע שכן נעשה, ושלא נעשה. לא הגיע שר, זה קורה. אבל בגלל קיזוז? על זה המשפחות כועסות". "יש נורמה של כנסת ישראל. עד כמה נמוך אפשר לרדת?", הוסיף. תגובת בנט ולשכת ראש הממשלה טרם התקבלה.

במהלך הטקס התייחס הרמטכ"ל רא"ל גבי איזנקוט למצב הביטחוני. "השנה אנו מציינים עשור של שקט יחסי בגבול הצפון, שבמהלכו היו שלושה אירועים אלימים שבהם נפלו ארבעה לוחמי צה"ל. עשור שבו ההרתעה הישראלית הבהירה למבקשי רעתנו כי מולם עומד צבא נחוש ודרוך לכל אתגר. אני מבטיח לכם ולהם כי צה"ל לא מניח לשקט לתעתע בנו. זה שקט המאפשר שגשוג ופריחה לאזרחי שתי המדינות, אך בה בעת אנו עוקבים בדריכות ועירנות אחר השינויים ומוכנים לכל תפנית ולכל התפתחות".

הרמטכ"ל הוסיף כי "התקופה האחרונה מציבה בפני אזרחי המדינה ותושביה מציאות ביטחונית מורכבת, שמולה עומדים כל כוחות הביטחון, נחושים לשמור על הביטחון ועל תחושת הביטחון בכל רחבי הארץ. מפקדי וחיילי צה"ל פועלים בנחישות לאתר ולסכל כל איום טרור, כך גם את איום המנהרות בעוטף עזה, מתוך רצון לשמר את המציאות הביטחונית מאז צוק איתן לרווחת האזרחים משני צדי הגבול".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ