יהונתן ליס
יהונתן ליס

גורמי ממשל באזרבייג'אן תומכים כספית בפעילות מפלגת ישראל ביתנו בתמורה לקידום שורה של אינטרסים פוליטיים וכלכליים של המדינה בישראל. כך טענה היום (רביעי) יו"ר מרצ זהבה גלאון במליאת הכנסת. יו"ר המפלגה אביגדור ליברמן דחה את הטענות בתוקף ואמר כי "אין אף מילה של אמת בדבריה של גלאון".

לדברי יו"ר מרצ, ישראל ביתנו הקימה ארגון חוץ-מפלגתי במימון מקורות אזריים התומך בפעילותה. בתמורה, פעלה המפלגה בין היתר לקידום פעילות חברת הנפט והגז של ממשלת אזרבייג'אן ובמקביל פעלה למנוע הכרה ישראלית רשמית ברצח העם הארמני. במהלך דיון טעון במליאה, בו אושר בקריאה טרומית חוק העמותות בגרסתה של ישראל ביתנו, הודיעה גלאון כי הגישה תלונה בנושא ליועץ המשפטי לממשלה. לדבריה היא אף העבירה לו חומרים המאששים את טענותיה. צפו בעימות:

גלאון עלתה על דוכן הנואמים ותקפה את החלטתה של ישראל ביתנו לקדם חקיקה לרדיפת ארגוני שמאל, בשעה שרשימתו של ליברמן נהנית בעצמה, לדבריה, מכספי הממשל האזרי. "אתם סוכני החוץ של האזרים, אתם מקבלים מהם טובות הנאה", אמרה גלאון. "אתם הקמתם ארגונים שבאמצעותם אתם מקבלים מהם כסף, אתם הקמתם את ארגון AZIZ, אתם בהנהלה של ארגון AZIZ". גלאון הסבירה כי ארגון AZIZ הוא ההתאחדות הבינלאומית של ישראל-אזרבייג'אן, אשר "משמשת כפלטפורמה ארגונית וכלכלית למפלגת ישראל ביתנו, וממומנת על ידי גורמי ממשל אזריים", לדבריה.

יו"ר מרצ המשיכה והסבירה כיצד, לדבריה, פועלת השיטה. "בהנהלה של AZIZ אתם יושבים בשיטת הדלת המסתובבת - מי שלא ח"כ או שר יושב בהנהלת AZIZ. אביגדור ליברמן, כשהיה שר החוץ, השתתף בכנס שמומן על ידי חברת הנפט והגז של ממשלת אזרבייג'אן, אותה חברה ששנה קודם לכן ליברמן היה מעורב בלהכניס אותה לפעילות קידוחי הנפט והגז מול חופי ישראל. החברה הזאת זכתה בנתח של חמישה אחוז, היא ממומנת על ידי קרן בראשותו של נשיא אזרבייג'אן", אמרה.

גלאון הוסיפה כי "פאינה קירשנבאום קראה רחוב בישראל על שם אביו של הדיקטטור הגדול של אזרבייג'אן, אתם פועלים למנוע את אישור ההכרה ברצח העם הארמני כי אתם שליחים של ממשלת אזרבייג'אן ובגלל מה שקורה בחבל נגורנו-קרבאך. אתם מקבלים מיליונים מגורמים אזריים באמצעות אותה קרן שהקמתם, ואתם מעזים לדבר ולדרוש שקיפות מגורמי החברה האזרחית. אתם חבורה מושחתת, ועכשיו אתם מבקשים לפעול נגד ארגוני החברה האזרחית", אמרה.

יו"ר ישראל ביתנו דחה בתוקף את טענותיה של גלאון. לדבריו, "כמו תמיד, גם במקרה הזה אין אף מילה של אמת בדבריה של זהבה גלאון. ח"כ גלאון, שנחקרה שעות ארוכות במשטרה ושתיקה נסגר מחוסר ראיות, הפכה את השקרים והעלילות לדרך חיים". לדברי ליברמן, "אפילו למרצ לא מגיעה מנהיגה רדודה ושקרנית כמו זהבה גלאון. בכל מקרה, כל עלילה וכל שקר של זהבה גלאון נגדי ונגד ישראל ביתנו היא מחמאה גדולה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ