ליברמן על האשמות גלאון: "זקוקה לפסיכיאטר, לעובדות שקשקשה אין קשר למציאות"

יו"ר ישראל ביתנו הגיב בגלי צה"ל לטענות לפיהן גורמי ממשל באזרבייג'אן תומכים כספית במפלגתו בתמורה לקידום ענייניהם: "כל מרצ הם סוכנים זרים". גלאון: "הוא לחוץ"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, תקף היום (חמישי) את יו"ר מרצ זהבה גלאון, בעקבות טענותיה כי גורמי ממשל באזרבייג'אן תומכים כספית במפלגתו בתמורה לקידום ענייניהם בישראל. "היא זקוקה לפסיכיאטר רציני", אמר ליברמן לגלי צה"ל. "לכל העובדות שקשקשה אין קשר למציאות".

ליברמן, שהכחיש את הטענות נגד מפלגתו וכינה אותן "עורבא פרח", השתלח בחריפות בגלאון. "כל מהות קיומה שהיא סוכנת של ארגונים זרים שפוגעים בצה"ל, בחיילי צה"ל, ומוציאים דיבתה של מדינת ישראל", אמר. "כל מרצ זה סוכנים זרים שהמטרה העיקרית שלהם היא לפגוע בחיילי צה"ל ובשמה הטוב של ישראל". כשנשאל על עיתוי ההאשמות של גלאון ענה ליברמן כי "במערכת הציבורית פוליטית יש כל מיני קרציות שהן כישלון בפני עצמן, ובלי להשמיץ את ליברמן אף אחד לא יזמין אותן לשום ריאיון". גלאון הגיבה לדברי ליברמן ואמרה: "אין ספק שהוא לחוץ. הדברים שלי כנראה נגעו לו בעצב רגיש".

גלאון וליברמן
גלאון וליברמןצילום: עופר וקנין ואוליבייה פיטוסי

היום התראיינה גלאון לגלי צה"ל וחזרה על הטענות שהעלתה אתמול במליאת הכנסת. לדבריה, ישראל ביתנו הקימה במימון מקורות אזריים ארגון חוץ-מפלגתי בשם AZIZ התומך בפעילותה, ובתמורה פעלה המפלגה בין היתר לקידום פעילות חברת הנפט והגז של ממשלת אזרבייג'אן ובמקביל פעלה למנוע הכרה ישראלית רשמית ברצח העם הארמני. במהלך דיון טעון במליאה, בו אושר בקריאה טרומית חוק העמותות בגרסתה של ישראל ביתנו, הודיעה גלאון כי הגישה תלונה בנושא ליועץ המשפטי לממשלה. לדבריה היא אף העבירה לו חומרים המאששים את טענותיה. 

"אתם סוכני החוץ של האזרים, אתם מקבלים מהם טובות הנאה", אמרה גלאון. "אביגדור ליברמן, כשהיה שר החוץ, השתתף בכנס שמומן על ידי חברת הנפט והגז של ממשלת אזרבייג'אן, אותה חברה ששנה קודם לכן ליברמן היה מעורב בלהכניס אותה לפעילות קידוחי הנפט והגז מול חופי ישראל. החברה הזאת זכתה בנתח של חמישה אחוז, היא ממומנת על ידי קרן בראשותו של נשיא אזרבייג'אן". גלאון הוסיפה כי "אתם מקבלים מיליונים מגורמים אזריים באמצעות אותה קרן שהקמתם, ואתם מעזים לדבר ולדרוש שקיפות מגורמי החברה האזרחית. אתם חבורה מושחתת, ועכשיו אתם מבקשים לפעול נגד ארגוני החברה האזרחית", אמרה. 

יו"ר ישראל ביתנו דחה בתוקף את טענותיה של גלאון. לדבריו, "כמו תמיד, גם במקרה הזה אין אף מילה של אמת בדבריה של זהבה גלאון. ח"כ גלאון, שנחקרה שעות ארוכות במשטרה ושתיקה נסגר מחוסר ראיות, הפכה את השקרים והעלילות לדרך חיים". לדברי ליברמן, "אפילו למרצ לא מגיעה מנהיגה רדודה ושקרנית כמו זהבה גלאון. בכל מקרה, כל עלילה וכל שקר של זהבה גלאון נגדי ונגד ישראל ביתנו היא מחמאה גדולה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ