אושרה בקריאה ראשונה הצעת החוק להחמרה בענישה נגד מעסיקי שוהים בלתי חוקיים

בהצעה שמקדם השר גלעד ארדן נקבעו עונשי מינימום למעסיקי השב"חים ולמליניהם, והמשטרה מקבלת סמכות מנהלית לסגור עסקים ל-30 יום. ארדן: המעסיקים מסכנים את אזרחי ישראל

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
יהונתן ליס
יהונתן ליס

מליאת הכנסת אישרה אתמול (שני) בקריאה ראשונה את הצעת החוק שתחמיר משמעותית בענישה נגד מעסיקי שוהים בלתי חוקיים ומליניהם. בהצעה, שמקדם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, נקבעו עונשי מינימום וכן אפשרות לסגירת אתרים ועסקים בהם נמצאו שב"חים.

לפי הצעת החוק, גם מעסיקו העקיף של השב"ח יהיה חשוף להעמדה לדין ולקנסות. כמו כן, המשטרה תקבל סמכות מנהלית לסגור עסקים או אתרי בנייה בהם הועסקו שב"חים ל-30 יום. בית המשפט אף יוכל לסגור עסקים שהעסיקו והלינו שב"חים ולשלול את רישיונם.

אדם שמעסיק או מלין שב''חים באופן חד פעמי יהיה צפוי לעונש של עד שנתיים מאסר, או לקנס בגובה של עד 75,000 שקל, ומי שמסתכן וחוזר על העבירה יסתכן בארבע שנות מאסר - במקום העונש הקיים היום של עד שנתיים מאסר. עוד לפי ההצעה, הוראת השעה שהחמירה את הענישה גם על מסיעי השב"חים תוארך בשנתיים נוספות.

השר ארדן התייחס להצעת החוק והסביר כי "מי שמעסיק שוהים בלתי חוקיים מסכן את חיי אזרחי ישראל. בגל הטרור שוב הוכח עד כמה מסוכנת הימצאותם של שב"חים במרכזי הערים ובאתרי בנייה". לדברי השר, "עלינו להעניש בחומרה מעסיקי ומליני שב''חים, כך שלא ישתלם להם לסכן את חיי אזרחי ישראל תמורת בצע כסף".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ