ליברמן: יש אלטרנטיבה של ממשלת ימין בלי נתניהו, זה מחלחל גם בליכוד

יו"ר ישראל ביתנו אמר בכנס של המפלגה כי הוא לא מתחייב מראש לתמוך בראש הממשלה בבחירות הבאות. בליכוד תקפו בחזרה: ליברמן אופרטוניסט, הוא בגד בימין וחבר לשמאל

יהונתן ליס
יהונתן ליס
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, תקף הערב (חמישי) בחריפות את המדיניות הביטחונית של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. ליברמן ניצל את כינוס ועידת המפלגה בירושלים כדי לחבוט בנתניהו ובשר הביטחון, משה יעלון וכן להשתלח בחברי הכנסת של בל״ד והמפלגות החרדיות. ״אני שמח שההבנה הזאת שיש אלטרנטיבה של ממשלת ימין בלי נתניהו מחלחלת יותר ויותר חזק ומתרחבת גם בשורות הליכוד. תאמינו לי, שרי הליכוד וחברי כנסת מהליכוד ופעילי ליכוד מדברים איתי יותר מאשר עם יו"ר המפלגה שלהם״, אמר.  

ליברמן חשף באירוע, המתקיים רק אחת לארבע שנים, את הסיסמה החדשה שתלווה אותו בתקופה הקרובה, ״רק ליברמן יביא ביטחון״, שתחליף את ״מלה זו מלה״ ואת ״רק ליברמן מבין ערבית״, הססמאות שליוו את הקמפיינים האחרונים שלו. ״אני אומר לך אדוני ראש הממשלה: אנחנו לא סומכים עליך. גם במערכת הבחירות הבאה אנחנו לא נתחייב מראש לתמוך בך לראשות הממשלה״, הבהיר.

ח"כ אביגדור ליברמן בכינוס ועידת ישראל ביתנו, הערב

בנאום נרחב האשים ליברמן את נתניהו בגניבת מצביעי הימין לטובת סדר יום ביטחוני ״שמאלני״. לדבריו, ״לנתניהו אין שום קשר לא לימין ולא למחנה הלאומי. מי שתמך בהתנתקות והצביע בעד ההתנתקות בכנסת הוא שלוקח את קולות הימין ומנהיג מדיניות של שמאל. ״ישראל ביתנו" לעולם לא תהיה חלק מקואליציית שמאל ולעולם לא תשמעו מאיתנו את המשפט: "׳מה שרואים מכאן לא רואים משם׳". 

ההתאוששות של ישראל ביתנו בסקרים, עוררה את ליברמן להוסיף ולחבוט בקואליציה הקיימת. ״אני שמח שהיום כבר לא שואלים אותי למה לא הצטרפתם לממשלה הזאת, כי היום כבר לא צריך להסביר: הטרור הנמשך כבר 5 חודשים שגבה חייהם של למעלה מ- 30 בני אדם, מאות פצועים, שיקום המנהרות ההתקפיות מרצועת עזה לשטח ישראל, אי היכולת של הממשלה להגיע להסדר עם ארצות הברית על גובה הפיצוי הביטחוני בעקבות החתימה על ההסכם עם איראן, המשך העלייה במחירי הדיור וביטול החוק לשיוויון בנטל״.

ליברמן לא הסתפק בביקורת על התפקוד בזירה הביטחונית והוסיף כי ראש הממשלה מכר את נשמתו למפלגות החרדיות. ״אני לא בטוח שכולם מודעים לעומק המחויבות של נתניהו למפלגות החרדיות. כשהלכנו לנשיא לאחר הבחירות המלצנו על נתניהו כמועמד להרכיב את הממשלה ללא תנאים מוקדמים. אמרתי שאני לא אחתום על ההסכם הקואליציוני לפני שאראה את ההסכם עם החרדים. כשראיתי את ההסכם הבנתי שההבנות שלו עם המפלגות החרדיות הן לא רק לגבי הכנסת ה-20, אלא גם לגבי הכנסת ה-21, הכנסת ה- 22 וכן הלאה. בקיצור לגבי כל הכנסות העתידיות וכל מערכות הבחירות בהן הוא מתכוון לקחת חלק. ותאמינו לי הוא מבחינתו מתכוון להישאר במערכת הפוליטית עד לשנת 2069". 

"המשמעות של זה היא שבכל קואליציה עתידית השוּתָפוׄת הראשונות הן המפלגות החרדיות, ותמיד תהיה להן עדיפות על פני כל המפלגות האחרות כולל זכות וטו. בשום קונסטלציה בעתיד נתניהו לא יוותר על המפלגות החרדיות ותמיד ייכנע לכל דרישותיהן״. 

ליברמן כינה את קריאתו של נתניהו ״הערבים נוהרים לקלפיות״ 'היסטרית' והזכיר כי לאחר אמירה זו, בהיותו ראש ממשלה, קידם את תכנית החומש בהיקף 15 מיליארד שקלים למגזר הערבי. כמו-כן, חזר יו"ר ישראל ביתנו בנאומו על עיקרי משנתו הביטחונית: לחזור למדיניות ההתנקשות במנהיגי הטרור, לגרש את משפחות המחבלים לרצועת עזה ובמקרה הצורך להכריז על מצב חירום בישראל בדומה להכרזה בצרפת בעקבות הפיגוע בתיאטרון הבטאקלן.

מהליכוד נמסר בתגובה לדברים כי "למי שעוד היה ספק לגבי מיקומו של ליברמן על המפה הפוליטית, קיבל הערב הוכחה ניצחת. כל הסיסמאות והתירוצים הפאתטיים של ליברמן לא יכולים להסתיר את העובדה הברורה לכל - בניגוד להבטחותיו המפורשות, הוא בגד במצביעי הימין וכעת הוא חובר לשמאל במטרה להפיל ממשלת ימין. כל השאר ברבורים ותירוצים שנועדו לכסות על כך וכולם מבינים זאת היטב. נראה שמדובר בכנס הכנה לחג הפורים בו לפיד מתחפש למרכז וליברמן מתחפש לימין. הציבור מבין היטב שליברמן הוא אופרטוניסט שמתחפש לימין כשם שלפיד שעומד בראש מפלגת שמאל מתחפש למרכז".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ