לאחר הפלת החוקים למען הלהט"ב, תקציב השירות הפסיכולוגי-סוציאלי לקהילה יוכפל

הח"כ הגאה אוחנה, שספג השבוע ביקורת חריפה בגלל שהתקזז בהצבעה על החוקים, סיכם עם שר הרווחה על המהלך. אוחנה: "מחויב לפעול למען הקהילה, בדרך שלי"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

ח"כ אמיר אוחנה (ליכוד) ושר הרווחה חיים כץ (ליכוד), סיכמו אתמול (חמישי) להגדיל משמעותית את תקציב השירות הפסיכולוגי-סוציאלי לקהילת הלהט"ב. השירות הוקם לאחר הרצח בבר-נוער ומטפל במקרי אובדנות בקהילה ובקשיים נוספים של חבריה. אוחנה, חבר הקהילה, ספג השבוע ביקורת חריפה על היעדרותו מהצבעות על הצעות החוק של האופוזיציה לקידום הקהילה הגאה.

יו"ר אגודת הלהט"ב, אימרי קלמן, שוחח אתמול עם אוחנה ואמר שהשירות נתון במצוקה וזקוק לתקציבים נוספים. אוחנה פנה בעניין לשר הרווחה, שהחליט להגדיל את תקציב השירות לכ-400 אלף שקלים, כמעט כפול מתקציבו המקורי. "אני מחויב לפעילות למען קהילת הלהט"ב ואעשה זאת בדרכי, ולא בדרכה של האופוזיציה שלצערי בחרה להעלות הצעות חוק חסרות סיכוי״, אמר אוחנה. ״זהו צעד אחד בכיוון, ואפשר להגיע להישגים משמעותיים נוספים גם מבלי לרקוד לפי החליל של האופוזיציה. אני מברך על החלטת שר הרווחה וסבור כי יש בה משום הצלת נפשות ממש".

עצרת זכרון בתל אביב לרצח בבר-נוער. השירות הוקם בעקבות האירוע הוקם צילום: דניאל בר און

שלשום הפילה הקואליציה, יחד עם חברים באופוזיציה, כמה הצעות חוק שנועדו לשפר את מעמדם של חברי הקהילה הלהטבי"ת. אוחנה, חבר הקהילה, התקזז ויצא מהמליאה במהלך ההצבעות, ואילו חברתו לסיעה, שרן השכל, שעומדת בראש השדולה הגאה בכנסת, הצביעה יחד עם הקואליציה נגד החוקים. השניים מחוייבים למשמעת הקואליציונית והעדיפו שלא להתעמת עם ועדת השרים לחקיקה שהורתה על התנגדות לחוקים.

לצד הקואליציה השמרנית — שכוללת את יהדות התורה, ש"ס והבית היהודי — גם חברי הכנסת של ישראל ביתנו, כמו גם מרבית החכי"ם הערבים, לא התייצבו לתמוך בהצעות החוק שיזמה האופוזיציה. חכי"ם נוספים מהאופוזיציה הסכימו להתקזז עם עמיתיהם מהקואליציה והותירו לא מעט כיסאות מיותמים במהלך ההצבעות. כך, למשל, הצעת הדגל של ח"כ ציפי לבני (המחנה הציוני) לכינון ברית הזוגיות, נפלה בפער של שבעה חכי"ם (47-40). חוק נוסף, להכשרת אנשי מקצוע בתחום הבריאות בנושא מגדר ונטייה מינית, נפל בפער של 11 חכי"ם, אף שהפער בין שני המחנות עומד על 2 חכי"ם בלבד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ