הממשלה תצביע על הצעת חוק האוסרת על מואזינים להשתמש בכריזה במסגדים

"מאות אלפי אזרחים בישראל סובלים באופן יומיומי מרעש המואזין", נכתב בהצעה עליה חתומים ח"כים מהבית היהודי, הליכוד וכולנו. "חופש הדת לא צריך לגרום לפגיעה באיכות החיים"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים37
יהונתן ליס
יהונתן ליס

חברי ועדת השרים לחקיקה יחליטו ביום ראשון אם לתמוך בהצעת חוק שתאסור על מואזינים לעשות שימוש במערכות כריזה במהלך תפילות במסגדים. "חופש הדת לא צריך להיות גורם בפגיעה באיכות החיים", אמרו יוזמי החוק והוסיפו כי ההצעה נועדה למנוע מהמואזינים לקרוא למאמינים לתפילה, "או על מנת להעביר מסרים דתיים או לאומיים ולעתים אף דברי הסתה". 

"מאות אלפי אזרחים בישראל - באזורי הגליל, הנגב, ירושלים, תל אביב-יפו ומקומות אחרים במרכז הארץ - סובלים באופן שגרתי ויומיומי מרעש שנגרם כתוצאה מקריאות המואזין במסגדים", נכתב בדברי ההסבר להצעה, שיזם חבר הכנסת מוטי יוגב (הבית היהודי), אליו חברו חברים מסיעתו לצד חברי הכנסת מיקי זוהר ונורית קורן מהליכוד וחברת הכנסת מירב בן ארי מכולנו. "רעש זה נוצר כתוצאה משימוש במערכת כריזה, המטרידה את מנוחתם של אזרחים מספר פעמים ביום, לרבות בשעות הבוקר המוקדמות והלילה". 

צריח מסגד בירושלים, בשנה שעברה
צריח מסגד בירושלים, בשנה שעברהצילום: אמיל סלמן

לצד המסגדים, החוק יאסור שימוש במערכות הגברה בכל בתי התפילה של הדתות השונות בישראל. על פי ההצעה, לשר הפנים תינתן הסמכות להתיר לבתי תפילה מסוימים לעשות שימוש במערכות הכריזה למרות האיסור.

על אף התמיכה הרחבה בספסלי הקואליציה, ספק אם הצעת החוק תעבור בסופו של דבר. בשנים האחרונות ניסו חברי כנסת פעם אחר פעם לקדם את הצעת החוק אך כשלו - כך, הצעת חוק זהה הונחה כבר בכנסת ה-18 על ידי חברת הכנסת אנסטסיה מיכאלי (ישראל ביתנו) ובקדנציה הקודמת על ידי חברת הכנסת דאז מירי רגב ועמיתה ח"כ רוברט אילטוב.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ