"הארץ"

השר לשעבר גדעון סער אמר הבוקר (חמישי) כי הממשלה כשלה בטיפול בטרור, וכי עליה "לשנות כיוון". בראיון לגלי צה"ל אמר סער כי ניתן למגר את האינתיפאדה, אך "עד שהממשלה לא תציב את ההנחיות המדיניות הנכונות לכוחות הביטחון, זה לא יקרה". מהליכוד נמסר בתגובה כי "נראה שסער פתח בקריירה חדשה כטוקבקיסט".

סער התייחס לגל הפיגועים הנוכחי ואמר כי "הפלסטינים הם חברה שמתכנתת לרצח ומתגמלת את המחבלים או את משפחותיהם, אם הם נהרגו במהלך הפיגוע, על ביצוע רצח יהודים". על פי סער, "לא מדובר באינתיפאדת יחידים, אלא בעוד שלב במאבק לאומי בין שני עמים הנמשך למעלה ממאה שנה". לטענתו, כדי לנצח במערכה הנוכחית יש "לשנות את כללי המשחק ולגרום לפלסטינים להרגיש שהם מפסידים".

סער, בשנה שעברהצילום: תומר אפלבאום

בצל הפיגועים השבוע בתל אביב ובפתח תקוה, שבוצעו על ידי פלסטינים ששהו בישראל בצורה בלתי חוקית, תקף סער את הטיפול בעניין השבח"ים ואמר כי "זהו מחדל חמור שעד כה לא בוצעה שום פעולה רצינית נגד השוהים הבלתי חוקיים". סער קרא לפעול למעצר והענשת הפלסטינים השוהים בישראל בצורה בלתי חוקית, וכן לגרש את המסיתים במסגדים ובתקשורת הפלסטינית.

סער דחה את הטענה שהכישלון בגל הטרור הוא של כוחות הביטחון. "האחריות היא על הדרג הנבחר", אמר. "על הממשלה להחזיר את הביטחון לאזרחי ישראל, וכנראה שהטיפול עד עכשיו די נכשל". "גם אני, כמו רוב אזרחי מדינת ישראל, בחרתי לפני שנה בליכוד ובנתניהו", סיכם סער והוסיף כי "על הממשלה להצדיק את הבחירה הזאת".

כשנשאל לגבי חזרה אפשרית לחיים הפוליטיים, אמר השר לשעבר שהוא לא עוסק בכך כרגע וכי יחזור "רק אם ירגיש שהוא יכול לעשות שינוי". סער, שהודיע בדצמבר האחרון כי לא יתמודד בפריימריז לראשות הליכוד, נמנע מלענות לשאלה אם ישוב למפלגה כשיחליט לחזור לפוליטיקה.

מהליכוד נמסר בתגובה לדברים כי "נראה שגדעון סער פתח בקריירה חדשה כטוקבקיסט. מדובר באדם חסר כל ניסיון בטחוני שלא קיבל החלטה מבצעית מימיו, אבל לקשקש מסלון ביתו בתל אביב על המצב הביטחוני כאילו הוא מבין את השיקולים הניצבים אל מול הדרג המדיני - זה לא עולה כסף".

עוד נאמר בתגובת הליכוד כי "הממשלה מובילה צעדים חסרי תקדים במלחמה מול הטרור וכך תמשיך לעשות. צה"ל, השב"כ המשטרה וכל כוחות הביטחון פועלים בנחישות רבה תוך גיבוי מלא מהדרג המדיני. כל השאר - קשקושים של פוליטיקאים שנועדו לקושש קולות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ