סקר ערוץ 2: רוב הערבים בישראל חשים שהרשימה המשותפת לא מייצגת אותם כראוי

בסקר נבחנה תמיכתו של הציבור הערבי בכמה מצעדיהם האחרונים של חברי הכנסת הערבים. 56% התנגדו לגינוי של בל"ד וחד"ש את הגדרת חיזבאללה כארגון טרור

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חברי המפלגות הערביות במליאה, השבוע
חברי המפלגות הערביות במליאה, השבועצילום: אוליבייה פיטוסי

רוב הציבור הערבי בישראל סבור שחברי הכנסת של הרשימה המשותפת לא מייצגים אותו כראוי, כך עולה מסקר שפורסם הערב (חמישי) בחדשות ערוץ 2. הסקר בדק את עמדותיהם של אזרחי ישראל הערבים כלפי התנהלות נציגיהם בכנסת בכמה פרשיות מהעת האחרונה.

משתתפי הסקר נשאלו האם הם חשים שחברי הכנסת הערבים מייצגים אותם. 56% השיבו כי חברי הכנסת מייצגים אותם בצורה מועטה (35%) או אינם מייצגים אותם כלל (21%). 40% מהנשאלים השיבו כי חברי הכנסת מייצגים אותם במידה רבה (30%) או רבה מאוד (10%). 4% סירבו או לא ידעו לענות על השאלה.

עוד נשאלו משתתפי הסקר האם הם תומכים בגינוי של סיעות בל"ד וחד"ש את החלטת מדינות המפרץ להגדיר את חיזבאללה ארגון טרור. 19% אמרו כי הם תומכים במהלך וכי הגינוי מוצדק, בעוד ש-56% אמרו כי לדעתם הגינוי אינו מוצדק. רבע מהנשאלים אמרו שאינם יודעים או סירבו לענות.

הנסקרים נשאלו לגבי פגישתם של חברי סיעת בל"ד עם בני משפחות מחבלים. 65% סברו שחברי הכנסת לא טעו בכך שנפגשו עם המשפחות ועמדו דקה לזכר המחבלים, שגופותיהם מוחזקות על ידי ישראל. עם זאת, 17% סברו כי המהלך היה שגוי, ו-18% סירבו לענות או אמרו שאינם יודעים.

הסקר, שנערך עבור ערוץ 2 על ידי ד"ר מינה צמח ומנו גבע ממכון מדגם, כלל 350 מרואיינים אשר מהווים מדגם מייצג של החברה הערבית הבוגרת בארץ. טעות הדגימה המרבית היא 5.2%.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ