כחלון: אתמוך בגירוש בני משפחות של מחבלים "לאן שאפשר"

חרף התנגדויות היועצים המשפטיים אמר שר האוצר: "השתכנעתי מכוחות הביטחון שגירוש מרתיע". הוא הוסיף כי הממשלה אינה מגלה אזלת יד מול הטרור, אך "אין ספק שאנחנו במקום לא טוב"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

שר האוצר ויו"ר כולנו, משה כחלון, הביע אתמול (שני) תמיכה ביוזמה לגרש בני משפחות מחבלים מהגדה המערבית, חרף התנגדותו של היועץ המשפטי לממשלה. בשיחה עם כתבים במלאת שנה לבחירות האחרונות לכנסת אמר כחלון: "אני מאמין רק בגירוש, במשהו מרתיע. לגרש לאן שאפשר. אני לא חלבי בעניין הזה. אני השתכנעתי מכוחות הביטחון שגירוש זה משהו שמרתיע אותם". הוא הוסיף שאת ההחלטה בדבר יעד הגירוש יש להותיר למערכת הביטחון.

בסוף השנה שעברה, בעקבות גל הטרור, החלו במערכת הביטחון ובמערכת הפוליטית לבחון אפשרות לגרש בני משפחות של מחבלים מהגדה לרצועת עזה. הצעת חוק ברוח זו שהגיש שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ זוכה לתמיכה בקואליציה וביש עתיד. הן היועץ המשפטי אביחי מנדלבליט והן קודמו יהודה וינשטיין התנגדו לצעד זה, וקבעו כי הוא נוגד את החוק הישראלי והבינלאומי. למרות זאת פנה באחרונה ראש הממשלה בנימין נתניהו שנית למנדלבליט וביקש ממנו לאשר את הגירוש. בפתח ישיבת הממשלה שלשום אמר נתניהו כי הממשלה בודקת במקביל אפשרות ל"העתקה של מגורים בתוך יהודה ושומרון למשפחות מחבלים".

כחלון, בשבוע שעברצילום: אוליבייה פיטוסי

בהתייחסו לרצף הפיגועים אמר כחלון כי הממשלה אינה מגלה אזלת יד בהתמודדות עם הטרור, אך הודה: "אין ספק שאנחנו במקום לא טוב. כשילד שמקבל סטירה מאבא שלו לוקח סכין מהמגירה והולך לדקור חיילת ברחוב, זה משהו חדש. יש פה בעיה". לדבריו, "כוחות הביטחון עושים יום-יום ושעה-שעה פעולות מניעה וסיכול עם הישגים מצוינים. הם הכי טובים שיש והם יידעו לפתור את זה".

על הידרדרות מפלגתו בסקרים שנערכו באחרונה אמר כחלון: "יש לי סקרים אחרים, קצת יותר טובים. ראינו שהציבור מרוצה מהתפקוד במשרד האוצר ורואה בי שר האוצר הכי טוב בפער גדול מכולם. הציבור מתמחר בסוף רק תוצאות, אם הוא יראה שהצלחנו לשנות דברים הוא יגמול לנו". כחלון הצהיר כי הוא מרוצה מהקואליציה הקיימת וחש בה בנוח, אבל הוסיף כי הוא עדיין מקווה להרחבת הממשלה: "לקואליציה של 61 ח"כים יש קושי גדול לתפקד, אנחנו אוכלים מרורים עם זה". בהמשך הבהיר כי אין בכוונתו לערער את יציבות הממשלה ואמר, "כולנו היא הדבר הכי יציב בקואליציה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ