הישג לחברי מרכז הליכוד: נדחתה עתירה להוציא מידיהם את בחירת נציגי המחוזות בבחירות הבאות

את העתירה הגיש חבר המפלגה משה איפרגן, שטען כי אין להגדיל את סמכויות המרכז בקדנציה הנוכחית. עפ"י הסכם הפשרה שהושג ביוני האחרון בין נתניהו לבין חברי המרכז, את הרשימה הארצית יבחרו בפריימריז כלל המתפקדים

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חברי מרכז הליכוד מצביעים בוועידת מרכז הליכוד בגני התערוכה בתל אביב, לפני שנתיים
יהונתן ליס

בית הדין של הליכוד החליט להותיר בידי חברי מרכז המפלגה לבחור את נציגי המחוזות ברשימת המפלגה לכנסת הבאה, כפי שנקבע בהסכם הפשרה ביניהם לבין ראש הממשלה. ההחלטה ניתנה בתשובה לעתירה של אחד מחברי המפלגה, משה איפרגן, שטען שהמרכז הנוכחי לא יכול להגדיל לעצמו את סמכויותיו ולכן על הסכם הפשרה לחול רק על חברי המרכז בקדנציה הבאה. 

ביוני האחרון הושגה פשרה בין חברי מרכז הליכוד, שדרשו לקבל לידיהם את הסמכות לקבוע את הרכב רשימת הליכוד לכנסת הבאה, לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו, שרצה להפקיד את בחירת המועמדים לכנסת בידי כלל מתפקדי המפלגה. על פי הסכם הפשרה, שיזם הח"כ דוד ביטן, חברי המרכז יבחרו רק את נציגי המחוזות המשובצים ברשימה החל מהעשירייה השנייה, והאחריות לבחירת הרשימה הארצית נותרת בידי כלל המתפקדים, בפריימריז.

הקרב על ראשות הליכוד כבר הוכרע, לאחר שנתניהו היה היחיד שהגיש את מועמדותו לתפקיד. בתחילה הודיעה ועדת הבחירות בליכוד כי למרות זאת הפריימריז יתקיימו כסדרם, כשבקלפיות יוצבו פתקים עם שמו של נתניהו, ובמקום פתק "נגד" יוכלו מתנגדיו לשלשל לקלפיות פתק לבן. לאחר מכן החליט בית הדין של הליכוד לבטל את הפריימריז לראשות המפלגה והחליט פה אחד כי נתניהו הוא יו"ר המפלגה הנבחר למרות שלא התקיימה הצבעה בעניין.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ