השרים ידונו בהצעת החוק להענקת סיוע כלכלי לפולארד

על פי הצעתו של ח"כ דוד ביטן, המדינה תסייע למרגל הישראלי בתשלום שכר דירה ובמימון טיפולים רפואיים. החוק עוכב עד כה לבקשת מערכת הביטחון

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ועדת השרים לחקיקה תדון מחר (ראשון) בהצעת החוק המבקשת להעניק סיוע כלכלי למרגל ג'ונתן פולארד עד סוף חייו. יוזם ההצעה, ח"כ דוד ביטן (הליכוד), עיכב עד כה את ההצעה לבקשת מערכת הביטחון.

על פי ההצעה, לצד גמלה חודשית, המדינה תסייע לפולארד בתשלום שכר הדירה ובמימון טיפולים רפואיים להם יידרש. כמו כן, הממשלה תוסמך לקבוע את גובה הקצבה שתועבר לפולארד מדי חודש על בסיס אמות מידה שייקבעו בחוק.

פולארד ורעייתו, ימים ספורים לאחר השחרור
פולארד ורעייתו, ימים ספורים לאחר השחרורצילום: אי־פי

"יש לנו חוב מוסרי כלפי פולארד, במיוחד לאור העובדה שישב בכלא 30 שנה מבלי שמדינת ישראל הצליחה לשחררו", אמר ביטן, "ברור שלאור גילו וישיבתו הממושכת בכלא, לא יוכל פולארד להתקיים בכוחות עצמו באופן סביר ללא סיוע של ממשלת ישראל". ביטן הוסיף כי "אחרי כל מה שפולארד עבר ותרומתו למדינת ישראל, המדינה צריכה לדאוג לו שיחיה בכבוד".

פולארד שוחרר מהכלא האמריקאי בחודש נובמבר האחרון אחרי 30 שנות מאסר בגין ריגול לטובת ישראל. על פי תנאי השחרור שנקבעו לו, הוא לא יוכל לעזוב את ארה"ב במשך חמש שנים. כמו כן נאסר עליו להתראיין לכלי התקשורת ולגלוש באינטרנט. הוא גם נאלץ לענוד אזיק אלקטרוני שמפקח אחר תנועותיו.  

בחודש דצמבר דווח ב"הארץ" כי שגריר ישראל בארה"ב, רון דרמר, העביר לנשיא ארה"ב ברק אובמה מכתב אישי מאסתר פולארד, בו ביקשה להקל בתנאי שחרורו של בעלה. במקביל, פולארד ורעייתו מנהלים מאבק משפטי בנסיון להקל את תנאי השחרור. מיד עם יציאתו מהכלא, עתרו עורכי דינו של פולארד לבית המשפט בארה"ב על התנאים וטענו כי הם "אינם חוקיים ומפרכים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ