ליברמן: דחיתי יוזמה של דרעי לצרף אותנו לקואליציה

יו"ר ישראל ביתנו אמר כי התנה את הצטרפות מפלגתו בשורת דרישות כמו חידוש ההתנקשויות בעזה ובתמיכת הממשלה בהטלת עונש מוות למחבלים. "בלי שינוי דרמטי אין על מה לדבר"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יושב ראש ישראל ביתנו אביגדור ליברמן מדבר בישיבה של סיעת ישראל ביתנו, בינואר
ליברמןצילום: אוליבייה פיטוסי
יהונתן ליס

יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, פעל בימים האחרונים כדי לצרף את ישראל ביתנו לקואליציה. דרעי פנה ליו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, ודחק בו לחבור לממשלה - אולם האחרון דחה את ההצעה על הסף.

לדברי ליברמן, "בא אליי בימים האחרונים השר דרעי בהצעה לשקול להצטרף לממשלה. הוא אמר ששוחח עם מספר גורמים בקואליציה בנושא. הבהרתי בצורה מאוד ברורה שאין לי שום דבר אישי נגד נתניהו אלא מדובר בוויכוח עקרוני".

יו"ר ישראל ביתנו אמר כי הציב עשרה סעיפים לשינוי מהותי במדיניות הממשלה כתנאי להצטרפות מפלגתו לקואליציה, בהם חידוש הסיכולים הממוקדים ברצועת עזה, החזרת חוק צהר ומתן סמכויות גיור לרבני ערים וכן החזרת הנוסח המחמיר של הרפורמה לגיוס חרדים לצה"ל. "במידה ואותם סעיפים יתקבלו אנחנו יותר מנשמח להצטרף לממשלה", אמר. "בלי שינוי דרמטי ובלי שהדרישות שלנו מתקבלות, אין על מה לדבר". 

ליברמן הבהיר כי בכוונתו להעלות השבוע להצבעה את יוזמת הדגל של מפלגתו להקלה בהטלת עונש מוות על מחבלים בישראל. זאת, אף שהקואליציה החליטה שלא לגבש עמדה בנוגע לחוק, מהלך שצפוי להוביל לקבורתו במליאה. "אני מגיש את חוק עונש מוות למחבלים השבוע. אני מניח שפעם נוספת הממשלה תפיל את הצעת החוק הזאת. אנחנו חוגגים השבוע חג פורים, הממשלה הזאת מתחפשת כל השנה לממשלה לאומית וימנית למרות שהמרחק בינה לממשלה לאומית אמיתית זה כמו המרחק בין מרדכי היהודי להמן הרשע". 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ