פרקליט המדינה שי ניצן פסל עצמו מטיפול בפרשת הרצוג

ל"הארץ" נודע כי ניצן נמנע מלעסוק בבדיקה נגד יו"ר האופוזיציה בשל "היכרות עם אחד המעורבים בפרשה". המשטרה בודקת מידע לפיו הרצוג נהנה ממימון פעילות פוליטית בידי בעלי אינטרס

גידי וייץ
גידי וייץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גידי וייץ
גידי וייץ

פרקליט המדינה שי ניצן פסל את עצמו מטיפול בפרשה, במסגרתה נבדק חשד כנגד יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג. נציג משרד המשפטים ענה לשאלת "הארץ" בנושא, ומסר כי ניצן נמנע מלעסוק בנושא בשל "היכרות עם אחד המעורבים בפרשה". עם זאת, הנציג סירב לפרט מיהו אותו אדם שמעורב בפרשה. זו הפעם הראשונה שניצן פוסל עצמו מלטפל בפרשייה ציבורית מאז נכנס לתפקיד.

בשלב זה החשדות נמצאים בבדיקה ולא ברור אם ומתי הרצוג יתבקש למסור את גרסתו. אתמול (רביעי) נודע כי הרצוג הוא הפוליטיקאי שעומד במרכזה של בדיקת היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה). המשטרה בודקת מידע לפיו הרצוג נהנה ממימון פעילות פוליטית בידי בעלי אינטרסים שנזקקו בעבר לטובות שלטוניות. כמו כן, נודע כי הבדיקה יצאה לדרך, בין השאר, בעקבות תלונות שהוגשו על עבירות פליליות לכאורה בפעילות של אנשי הרצוג בפריימריז 2013. במסגרת הבדיקה נתפסו מסרונים וחשבוניות שעשויים לתמוך בגרסת המתלוננים ונגבו עדויות מכמה דמויות שיכולות לשפוך אור על האירועים. 

שי ניצן בירושלים, בחודש שעבר
שי ניצן בירושלים, בחודש שעברצילום: אוליבייה פיטוסי

היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד אביחי מנדלבליט, הודיע אתמול להרצוג כי משרד המשפטים מתכוון להוציא הודעה רשמית על בדיקה משטרתית המתנהלת בעניינו, זאת בעקבות חשיפת "הארץ". 

הרצוג הכחיש היום את חשד ואמר כי זו "הכפשה מופרכת שנועדה רק לנסות להרתיע אותי מהתמודדות ומהובלת המחנה הציוני כדי לשנות את הכיוון המסוכן אליו נתניהו והימין הקיצוני מובילים אותנו". במסיבת עיתונאים, ציין יו"ר האופוזיציה כי אינו חושש מהבדיקה וכי ישתף פעולה עם ההליך. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ