דרעי ביטל כינוס חגיגי של ש"ס מחשש שיהפוך למפגן מחאה נגד החקירה

במפלגה אמרו כי נשיא מועצת חכמי התורה חשש שהמעמד יהפוך להפגנה נוכח האווירה הקשה בשורות התנועה בשבוע האחרון, וההערכה שכל כינוס המוני יהפוך לאירוע בסגנון מחאות "הוא זכאי"

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

בצל חקירתו, השר אריה דרעי החליט היום (שני) לבטל כינוס המוני של תנועת ש"ס שתוכנן להתקיים בעוד שלושה שבועות בארנה בירושלים. דרעי ויועציו חששו כי המעמד, בראשות כל רבני המפלגה והנציגים הפוליטיים, יהפוך למפגן מחאה של אוהדי היו"ר נגד היועץ המשפטי לממשלה, המשטרה ומערכת האכיפה.

מעמד "הקבלת פני רבו" נערך פעמיים בשנה – בחול המועד פסח ובחול המועד סוכות. היות שמארגנת האירוע היא עמותת "אל המעיין" ולא המפלגה, לאירוע מוזמנים כל הרבנים המזוהים עם ש"ס, כולל רבנים ודיינים שנושאים במשרות ממלכתיות, ובראשם הרב הראשי יצחק יוסף. לקראת פסח השנה החליטה ש"ס לחזור לאולם בעיר, מתוך מחשבה כי ניתן יהיה לאייש את 11 אלף מקומות הישיבה בו - משימה שבעבר נכשלה בה המפלגה באירוע דומה.

דרעי בכנס פעילים של מפלגת ש"ס בתל אביב, לפני שנה
דרעי בכנס פעילים של מפלגת ש"ס בתל אביב, לפני שנהצילום: דודו בכר

כל זה היה לפני פתיחת החקירה נגד דרעי. היום אמרו בש"ס כי ההחלטה לבטל את האירוע היתה של נשיא מועצת חכמי התורה הרב שלום כהן, שחשש כי המעמד יהפוך להפגנה. זאת לנוכח האווירה הקשה בשורות התנועה בשבוע האחרון, וההערכה כי כל כינוס המוני יהפוך לאירוע שהפוקוס שלו הוא מחאה, בסגנון מחאות "הוא זכאי", שליוו את דרעי במשפטו הקודם בשנות ה-90 ולאחר מכן בתקופת מאסרו בכלא מעשיהו על נטילת השוחד.

החלטת הרב כהן עולה בקנה אחד עם מדיניותו הממלכתית של דרעי לנוכח החקירה. בסביבתו של דרעי אומרים כי הוא נחוש למנוע גילויי מחאה נוספים על עצם קיומה של החקירה, כמו למשל יוזמות לארגן מכתב רבנים וביקורי חיזוק פומביים של אישי ציבור. מקורביו מוסיפים כי דרעי דבק בסדר היום הרגיל שלו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ