המו"מ החשאי לאחדות: נתניהו והרצוג החליפו טיוטות להסכם קואליציוני

יוסי קוצ'יק, מנכ"ל משרד ראש הממשלה בימי אהוד ברק, ייצג את ראש האופוזיציה במגעים - שהוקפאו בעקבות הבדיקה המשטרתית. מסביבת הרצוג נמסר: "היתה התרוצצות של רבים בשנה האחרונה שניסו לקדם אחדות, וזה לא הבשיל"‎

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו והרצוג

המגעים בין ראש האופוזיציה יצחק הרצוג לראש הממשלה בנימין נתניהו על חבירתה של סיעת המחנה הציוני לקואליציה, נמשכו חודשים ארוכים והואצו בשבועות האחרונים. כפי שדווח כאן לפני שבועיים, בכוונת שני הצדדים היה להגיע לסיכום במהלך פגרת האביב ולהציג ממשלת אחדות בפני הכנסת בתחילת כנס הקיץ בסוף חודש מאי. עם זאת, נותרו עדיין פערים בסוגיות שונות: בתחום המדיני וגם באשר לתביעתו של הרצוג לסלק את הבית היהודי מהקואליציה, דרישה שנתניהו דחה.

נציגו של הרצוג במו"מ שנכנס כעת להקפאה בעקבות פתיחת הבדיקה הפלילית נגד יו"ר המחנ"צ, היה, ועודנו למעשה, יוסי קוצ'יק, מנכ"ל משרד ראש הממשלה בימיו של אהוד ברק בשנים 99'-2001, כשהרצוג היה מזכיר הממשלה.

נתניהו וקוצ'יק, ב-2012צילום: עמוס בן גרשום / לע"מ

קוצ'יק, כיום יו"ר קבוצת הביטוח הישיר ובעל חברות ייעוץ, הופקד מטעמו של יו"ר המחנה הציוני על המגעים הסודיים - שהרצוג הקפיד להכחיש בתקיפות ובנחרצות לאורך כל הדרך - מול נציגים מוסמכים של נתניהו. האחרון שבהם, הוא השר יריב לוין. בשבועות האחרונים הוחלפו ביניהם גם טיוטות של הסכמים קואליציוניים.

הרצוג סירב הפעם להתייחס, ולהכחיש. מסביבתו נמסר: "הייתה התרוצצות של הרבה אנשים בשנה האחרונה שניסו לקדם מגעים לאחדות, וזה לא הבשיל לדבר ממשי".

הסיפור המלא מחר ב"הארץ".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ