במשטרה מעריכים: לא יהיה מנוס מלחקור את הרצוג באזהרה

כמה ממקורביו של הרצוג כבר נחקרו באזהרה. החקירה המשטרתית בעניינו של יו"ר האופוזיציה מתמקדת במימון אסור בפריימריז ב-2013. בסביבתו של הרצוג אמרו כי ישתף פעולה עם הרשויות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הרצוג בחגיגת העשור לכניסתה לפוליטיקה של שלי יחימוביץ' בתל אביב, אתמול

במשטרה מעריכים כי הבדיקה בעניינו של יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג תחייב את חקירתו באזהרה. היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט אמנם הגדיר את בחינת החשדות נגד הרצוג כבדיקה, אולם בפועל המשטרה כבר מקיימת חקירה בפרשה, במסגרתה נחקרו באזהרה כמה מעורבים. באחרונה התקיימה פגישה לבחינת התקדמות החקירה בהשתתפות היועץ המשפטי ובכירים במשטרה. בפגישה סוכם כי בטרם ייחקר הרצוג יתכנסו הבכירים לפגישה נוספת, שבה צפוי מנדלבליט לתת אור ירוק למהלך.

יו"ר המחנה הציוני עומד במרכזה של בדיקת היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בחשד שנהנה ממימון פעילות פוליטית בידי בעלי אינטרס בפריימריז לראשות מפלגת העבודה ב-2013. במשך כמה חודשים זימנו במשטרה מספר גורמים כדי לבדוק אם עולה חשד לפלילים באופן התנהלותו של הרצוג בדרך שבה מימן את הבחירות הפנימיות.

מאז שהחלה הבדיקה באופן גלוי החלו במשטרה לזמן מקורבים להרצוג וחלקם נחקרו תחת אזהרה, דבר שבפועל הפך את הבדיקה לחקירה פלילית. במשטרה מבקשים לבדוק אם הרצוג הקים מטה בחירות מקביל לפריימריז, שמטרתו היתה להכפיש ולאסוף מידע נגד שלי יחימוביץ. נבדק החשד שהרצוג מימן את אותו מטה בחירות באמצעות חברות ואנשי עסקים שאת ענייניהם קידם לכאורה במשרד הרווחה בזמן כהונתו כשר.

במשרד המשפטים לא מאשרים ולא מכחישים את פניית המשטרה ליועץ. עם זאת, בשלב זה אין שינוי בסטטוס הנוכחי של הרצוג עצמו וטרם אושרה סופית חקירתו באזהרה. על פי הנחיות היועץ בעניין הליכי בדיקה, ניתן במהלכה בין היתר לקבל מידע מרשויות וממערכות ציבוריות, לגבות עדויות ממעורבים ולערוך להם בדיקות פוליגרף. לא ניתן לערוך חקירה או פוליגרף לאדם נשוא הבדיקה ולא ניתן לערוך אצלו חיפוש. בהמשך וככל שתתקדם חקירת החשדות יידרש היועץ להכרעה בנושא.

מסביבת הרצוג נמסר כי הוא שוהה כרגע בביקור מדיני בברלין, וכי מאז שהודלף קיומה של הבדיקה הוא הודיע שבכוונתו להגיע ולשתף פעולה עם הרשויות המוסמכות "כדי לשים את הסאגה הזו מאחורינו וכך יהיה".

בשבוע שעבר פורסם כי בשבועות האחרונים התקיימו מגעים בין הרצוג לראש הממשלה בנימין נתניהו על חבירתה של סיעת המחנה הציוני לקואליציה. המגעים נמשכו חודשים ארוכים. בכוונת שני הצדדים היה להגיע לסיכום במשך פגרת האביב ולהציג ממשלת אחדות בפני הכנסת בתחילת כנס הקיץ בסוף חודש מאי. עם זאת, נותרו עדיין פערים בסוגיות שונות: בתחום המדיני וגם בנוגע לתביעתו של הרצוג לסלק את הבית היהודי מהקואליציה, דרישה שנתניהו דחה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ