פוסט בדף הפייסבוק של איתן כבל: "הרצוג פאסה"

כבל, שנחשב לאחד מנאמניו הבולטים של יו"ר העבודה, הכחיש כי כתב את הפוסט. פעיל המקורב אליו התנצל ולקח אחריות על הפרסום, שנעשה לדבריו בטעות

יהונתן ליס
יהונתן ליס
יהונתן ליס
יהונתן ליס

פוסט שהועלה בטעות לפייסבוק בשמו של ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני), בו הוא מכנה את יו"ר המפלגה, יצחק (בוז'י) הרצוג, "פאסה" ואת עצמו "מנהיג אמיתי שצמח מלמטה", עורר תגובות במערכת הפוליטית. כבל נחשב לאחד מנאמניו הבולטים של הרצוג במפלגה, כשברקע עומדת החקירה שמנהלת המשטרה נגד האחרון בחשד לקבלת תרומה אסורה ומסירת תצהיר כוזב בנוגע לבחירות המקדימות לראשות העבודה ב-2013.

בפוסט מופיעה תמונתם של הרצוג וכבל תחת דיוקנו של ראש הממשלה יצחק רבין, ולמטה נכתב בהערה, בשמו של עמוד הפייסבוק של כבל: "שלושה מנהיגים בתמונה, אחד פאסה, אחד איש חזון ואחד מנהיג אמיתי שצמח מלמטה. מכיוון שהאיש חזון נפטר לנו בטרם עת, אנחנו איתך איתן לאורך כל הדרך".

הפוסט בעמוד הפייסבוק של כבל, שנמחק זמן קצר לאחר שעלה
הפוסט בעמוד הפייסבוק של כבל, שנמחק זמן קצר לאחר שעלה

זמן קצר לאחר הפרסום העלה פעיל המקורב לכבל התנצלות, בה אישר כי הוא עומד מאחורי העלאת הפוסט, לדבריו בטעות. הפעיל, גיא אליאב, טען כי לא היה בקשר עם כבל בשנה החולפת וכתב "זה אני אשם. אני מאוד אוהב ומעריץ את איתן. בטעות נשארו לי הרשאות לעמוד מהפריימריז ובפייסבוק כשמגיבים לפוסט זה אוטומטי כותב כשם העמוד ולא כשם הכותב". 

בשיחה עם "הארץ" אמר כבל: "זה לא אני. זיהיתי מי זה והוא התנצל. היה מישהו פעם עם גישה לחשבון שלי. הוא מחק את זה ויכתוב התנצלות. מי שעיניו בראשו יודע שיש לי דעה טובה על עצמי אבל לא עד כדי כך. אני לא מציע לאף אחד לעוף על משהו שלא קשור אלי". כבל לא התייחס לביקורת נגד הרצוג.

בשבועות האחרונים, מאז פרסום דבר החשדות נגד הרצוג, התייצב כבל לימינו וגיבה את מנהיגותו. הוא גם הצהיר באופן רשמי שיתמודד בבחירות להנהגת המפלגה רק אם הרצוג לא יעשה זאת. במקביל, אף שמועד הפריימריז לא הוכרז רשמית, החלו חברי הכנסת שלי יחימוביץ', עמיר פרץ ואראל מרגלית לבחון את האפשרות להתמודד מול הרצוג. מרגלית אף יצא בקמפיין רשמי ושנוי במחלוקת שקורא תיגר על מנהיגותו של היו"ר המכהן. יחימוביץ' ופרץ ערכו כנסי תמיכה גדולים בשבוע שעבר כדי לאותת על כוונותיהם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ