סקרי ערוץ 2 ו-10: המחנה הציוני מתרסקת; רוב הציבור מתנגד לכניסתה לממשלה

הסקרים בדקו כיצד היה הציבור מצביע לו הבחירות היו מתקיימות היום: מפלגתו של הרצוג מאבדת כ-40% ממספר המנדטים שלה, יש עתיד מכפילה את כוחה, והליכוד נחלשת בכארבעה מנדטים

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הרצוג בכנס שדרות, בחודש שעבר
הרצוג בכנס שדרות, בחודש שעברצילום: אילן אסייג

מפלגת המחנה הציוני מאבדת בין שבעה ל-11 מנדטים, בעוד מפלגת יש עתיד מכפילה את כוחה – כך עולה מסקרים שפורסמו הערב (שני) בערוצי הטלוויזיה ובדקו מה היו תוצאות הבחירות לו היו נערכות היום. עוד עולה מהסקרים כי מרבית הציבור מתנגד להצטרפותה של מפלגת המחנה הציוני לממשלה, על רקע הדיונים על ממשלת אחדות בעת האחרונה.

לפי סקר ערוץ 10, לו היו הבחירות מתקיימות היום, הליכוד היתה מאבדת חמישה מנדטים לעומת מספר המנדטים שקיבלה בבחירות ב-2015, ועומדת על 25 מנדטים. מפלגת יש עתיד היתה זוכה בתשעה מנדטים נוספים ומתייצבת על 20 מנדטים, כמעט פי שניים מהמספר לו זכתה בבחירות. המחנה הציוני מתרסקת על פי הסקר, ויורדת מ-24 מנדטים לפני שנה ל-13 מנדטים בלבד.

לפי סקר ערוץ 2, שנערך באמצעות מכון מדגם, הליכוד היתה מקבלת היום 27 מנדטים, ויש עתיד היתה מגיעה ל-18 מנדטים. המחנה הציוני היתה מגיעה ל-17 מנדטים, הרשימה המשותפת נשארת עם 13 מנדטים והבית היהודי מתחזקת לעשרה מנדטים. ישראל ביתנו היתה מתחזקת על פי הסקר לתשעה מנדטים ו"כולנו" יורדת לשבעה מנדטים. יהדות התורה היתה מקבלת היום שבעה מנדטים, וש"ס ומרצ היום מקבלות שישה מנדטים כל אחת.

עוד נבדקה בסקרים עמדת הציבור לגבי המשא ומתן על כניסתה של המחנה הציוני לממשלת נתניהו. לפי סקר ערוץ 10, שבוצע בשיתוף פרויקט המדגם ומכון סטאטנט, 50% מהציבור מתנגדים לממשלת אחדות, 26% תומכים במהלך, ו-24% לא גיבשו דעה בנושא. לפי ערוץ 2, 24% מהציבור תומכים במהלך, בעוד ש-52% מתנגדים. 60% מקרב מצביעי המחנה הציוני מתנגדים למהלך, בעוד ש-36% תומכים בו.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ