איימן עודה עשוי להתמנות לתפקיד יו"ר האופוזיציה

במקרה של חבירת המחנה הציוני לקואליציה, יתחרה עודה בח"כ יאיר לפיד על התפקיד. על פניו, נראה שסיכוייו של עודה להיות לח"כ הערבי הראשון הזוכה לאבטחת שב"כ ולפגישות עדכון עם רה"מ גבוהים

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ח"כ עודה באירוע לציון יום הנכבה באוניברסיטת תל אביב, השבוע
יהונתן ליס

יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ אימן עודה, עשוי להתמנות לתפקיד יו"ר האופוזיציה, אם סיעת המחנה הציוני תצטרף לקואליציה. אם יתמנה, הוא יהיה הח"כ הערבי הראשון הזוכה לאבטחה מהשב"כ ולפגישות עדכון חודשיות עם ראש הממשלה.

בימים האחרונים מתנהל מאבק על זהותו של יו"ר האופוזיציה הבא, במידה ויחברו אנשי המחנה הציוני לממשלה. על פי החוק, לתפקיד יו"ר האופוזיציה מתמנה ח"כ מהסיעה הגדולה מקרב סיעות האופוזיציה, אלא אם מחצית מחבריה תומכים במועמד אחר. אם יתנהל מאבק על התפקיד, יהנה עודה מתמיכתם של 18 חברי כנסת: חברי סיעתו וחברי סיעת מרצ. ביו"ר יש עתיד יאיר לפיד צפויים לתמוך רק 17, בהם אנשי סיעתו ואנשי ישראל ביתנו. עם זאת, לא ברור ששלושת חברי בל"ד יתמכו במינוי עודה ליו"ר האופוזיציה, וכיצד ינהגו חברי הכנסת ה"מורדים" במחנה הציוני.

עודה אמר אמש: "בשנה האחרונה הרצוג אפילו לא התיימר להנהיג אופוזיציה אמיתית לממשלת הימין הקיצוני של נתניהו. אני עדיין מאמין שכניסת המחנה הציוני לממשלה היא טעות חמורה שתחזק את נתניהו. במידה שאלו הם פני הדברים, תפקיד יו"ר האופוזיציה יהיה הזדמנות חשובה להציע לכלל האזרחים במדינה אלטרנטיבה אמיתית, דמוקרטית ושוויונית השואפת לשלום אמת ולפעול לקידום הציבור הערבי". ביש עתיד העדיפו שלא להתייחס לדברים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ