האזינו לנתניהו גוער בשטייניץ: מה עם קרדיט לראש הממשלה על מתווה הגז?

דקות לפני שהשרים אישרו את מתווה הגז המתוקן, העביר ראש הממשלה את זכות הדיבור לשר האנרגיה וקיווה לזכות בצרור שבחים ממנו. כשאלה לא הגיעו - הוא הביע את מחאתו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בפתח ישיבת הממשלה הבוקר (ראשון), כמה דקות לפני שהשרים אישרו את התיקון למתווה הגז, העביר ראש הממשלה בנימין נתניהו את רשות הדיבור לשר האנרגיה יובל שטייניץ תוך שהוא משבח את עבודתו בנושא. נתניהו כנראה קיווה לזכות בצרור שבחים משטייניץ, אך כשאלה לא הגיעו הוא לא נשאר חייב.

אחרי ששטייניץ סיים את דבריו והצלמים החלו עושים דרכם אל מחוץ לאולם הישיבות הלין נתניהו בפני שר האנרגיה על כך שלא נתן לו קרדיט. האזינו להקלטה:

נתניהו גוער בשטייניץ

"אולי היה עוד מישהו שתרם (לגיבוש מתווה הגז)?", שאל נתניהו את שטייניץ בציניות. האחרון, שלא הבין לאן חותר ראש הממשלה השיב כי "היו הרבה" נוספים שתרמו. "אולי יש עוד אחד?", התעקש נתניהו.

שטייניץ התגונן. "אני מדבר רק על מי שעשה את העבודה בימים האחרונים...", אמר. נתניהו לא הרפה: "היה עוד אחד...". ממלא מקום מזכיר הממשלה, אריה זהר, שישב סמוך לשניים ניסה להיחלץ לעזרתו של שטייניץ, אך גם הוא לא הבין את מקור תלונתו של נתניהו. "היה צריך להודות גם לבוז'י...", הוא אמר. נתניהו שכבר איבד את סבלנותו סיכם במשפט מלא פאסיב-אגרסיב:  "ואולי גם לראש הממשלה".

שרי הממשלה אישרו היום את נוסחו המתוקן של מתווה הגז – לאחר ביטולו של סעיף היציבות מעורר המחלוקת, והמרתו בהצהרה ממשלתית מסוייגת. "מתווה הגז המתוקן מטמיע בתוכו את ההערות שקיבלנו מבית המשפט העליון", אמר בישיבה נתניהו. "כעת הדבר החשוב הוא לא להתעכב, להתקדם ולהביא את הגז. אני חושב שזה צעד חשוב ביותר, אפילו היסטורי, לכלכלת ישראל ובפרט לאזרחים, ואנחנו משתמשים במתנה שהעניק לנו הטבע לטובת המדינה ואזרחיה", הוסיף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ