נתניהו להרצוג: "לא סגרתי את הדלת, אני קורא לך לא להחמיץ הזדמנות"

בנאום בכנסת לציון יום הרצל טען הרצוג שנתניהו "טרק את הדלת לשינוי העתיד". ראש הממשלה מיהר לשוב לדוכן הנואמים מיד לאחר מכן וקרא ליו"ר המחנה הציוני "להצטרף למאמץ הלאומי"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו כותב לעצמו על פתק את מה שאמר להרצוג, היום בכנסת
יהונתן ליס

בפתח מושב הכנסת היום (שני), צוין במליאה יום הרצל. ראש הממשלה בנימין נתניהו עלה לדוכן הנואמים וחזר שוב על הדברים שאמר הבוקר בישיבת סיעת הליכוד, לפיהם הוא פועל להרחיב את הממשלה ו"מעוניין בקואליציה רחבה ככל האפשר".

אחריו עלה לנאום יו"ר האופוזיציה ויו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג, שאמר בין היתר: "פתחתי את הדלת בפני בנימין נתניהו, יריבי הפוליטי המר, כדי להושיט לו יד אמיצה למאבק משותף בכוחות המאיימים על האומה מבית ומחוץ. לצערי, נתניהו טרק את הדלת לשינוי העתיד. הוא טרק את הדלת למנהיגי האזור. הוא טרק את הדלת למנהיגי אירופה וארצות הברית, והפך לשבוי בידי קבוצה פוליטית מסוכנת וקיצונית, שתוביל אותו ואותנו לאסון לאומי".

יו"ר המחנה הציוני הוסיף לתקוף את ראש הממשלה ואמר: "צר לי, מר נתניהו, כי בחרת שוב לזגזג. צר לי שאתה הוא שטרק את הדלת. צר לי שבחרת להפקיר את טובת המדינה לטובת האינטרס הפוליטי הצר שלך. הטוויטר אולי יזכור אותך לטובה, ההיסטוריה לא".

מיד לאחר מכן שב נתניהו במפתיע לדוכן ופנה להרצוג: "לא סגרתי את הדלת, הדלת פתוחה. יש הזדמנות לאחד את העם, יש הזדמנות לקדם פיוס לאומי ויש הזדמנות לקדם הסדר אזורי. אני קורא לך ולחבריך לא להחמיץ הזדמנות ולהצטרף למאמץ הלאומי למטרות אלה". 

נתניהו בכנסת, היוםצילום: אמיל סלמן

בפתח דבריו התייחס נתניהו לבנימין זאב הרצל, שהיום ציינו בכנסת את זכרו. "הציונות ניצחה", אמר נתניהו, "הרצל שירטט את קווי הקמתה של מדינת ישראל, שהיא סיפור הצלחה עולמית". לדברי נתניהו, "הרצל פעל בסיבה עוינת והפנים את סכנת האנטישמיות כמו שאף אחד לא הפנים. הוא הצביע על האסון הצפוי אם היהודים לא יקימו את מדינתם. הרצל חזה את השמדת יהודי אירופה בדיוק קליני, עשרות שנים לפני שהתרחשה. הרצל מת מוקדם מדי, המדינה הוקמה מאוחר מדי. תארו לכם איזה תוספת כוח היתה לציונות אם ששת המיליונים שנרצחו בשואה וצאצאיהם היו כאן".

"נפגשתי היום עם ראש ממשלת צרפת ידיד ישראל, מנואל ואלס, והדגשתי בפניו שפניה של הממשלה לשלום", המשיך ראש הממשלה, "אבל דרך משא ומתן ישיר ובלי תכתיבים בינלאומיים. כדי להבטיח את יכולתנו להתמודד בגלל השינויים באזור. אני פועל בכל כוחי כדי להרחיב את הממשלה, ואני ממשיך במאמצים האלה. הדלת פתוחה בפני כל מי שרוצה לתת כתף. אין לנו ארץ אחרת וצריך לשמור עליה, אנחנו גאים בה, ואני בטוח שילדינו ובנינו יהיו גאים בה". הוא הוסיף כי "יש עוד הרבה מה לעשות ולתקן, אבל אין שום הצדקה לנרגנות המתמדת בחוגים מסוימים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ