ניצב בדימוס יואב סגלוביץ' מצטרף למפלגת יש עתיד

ראש אגף חקירות ומודיעין לשעבר במשטרה הודיע כי יצטרף למפלגה כדי לקדם את המלחמה בשחיתות. יואב סגלוביץ' היה מעורב בחקירת שר הביטחון המיועד ליברמן וראש הממשלה לשעבר אולמרט

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יואב סגלוביץ' ויאיר לפיד במסיבת העיתונאים בת"א, היום

ניצב בדימוס יואב סגלוביץ', ראש אגף חקירות ומודיעין (אח"מ) לשעבר במשטרה, הודיע היום (ראשון) על הצטרפותו למפלגת יש עתיד. במסגרת תפקידו כראש אח"מ, המליץ סגלוביץ' ליועץ המשפטי לממשלה לשעבר, מני מזוז, להעמיד לדין את שר הביטחון המיועד אביגדור ליברמן בעוון עבירות שחיתות. 

במסיבת עיתונאים שקיים אחר הצהריים אמר סגלוביץ': "אני נכנס היום לפעילות ציבורית ביש עתיד כי אני מאמין בדרך. אין בחירות באופק. הבחירות הן עוד הרבה מאוד זמן. אני רוצה להשפיע,  לשכנע, רוצה שיהיה פה אחרת".

בדבריו התייחס סגלוביץ' לליברמן ולעובדה שהמליץ על העמדתו לדין. "אני לא נכנס היום לחיים הציבוריים בגלל מישהו", אמר. "סברתי שנכון להגיש כתב אישום. זה לא הסיפור המרכזי. כשמדברים על מנהיגות ומנהיגים רוצים לראות גם דוגמה אישית...  לא יהיה נכון להיכנס לגופו של אדם. לעצם העניין יש בעיה קשה בפוליטיקה הישראלית". על המלצת המשטרה להעמיד לדין את שרה נתניהו אמר: "אנחנו במדינה מסודרת.  הסתיימה החקירה. צריך לתת לכל המערכות לעבוד בשקט כדי שתהיה פה הוגנות בתהליך עם כל החשיבות והנפח שהדבר תופס בתקשורת"‎.

סגלוביץ' שירת 28 שנים במשטרת ישראל, עד פרישתו ב-2013 מתפקידו כראש אגף חקירות ומודיעין. בין השאר כיהן כמפקד מרחב, פיקד על היחידה הארצית לפשעים כלכליים והיה ממקימי היחידה הארצית למלחמה בשחיתות, להב 433. במסגרת תפקידו כראש אח"מ היה אמון על חקירת הנשיא לשעבר משה קצב, ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ושר האוצר לשעבר אברהם הירשזון. בנובמבר 2013 קיבל סגלוביץ' את אות אביר איכות השלטון.

בשנת 2009 המליץ סגלוביץ' ליועץ המשפטי לממשלה לשעבר, מני מזוז, להעמיד לדין את ליברמן. ב-2011, כשהיועמ"ש לשעבר יהודה וינשטיין החליט לא להגיש כתב אישום - התעמת עמו הקצין על כך. 

לאחר פרישתו, התייחס סגלוביץ' לתיק ליברמן, ובינואר אשתקד אמר כי הוא חושב שהייתה תשתית ראייתית חזקה מספיק כדי להעמיד אותו לדין בתיק חברות הקש. "דובר על שני תיקים. תיק אחד שהיה זיכוי - מינוי השגריר, והתיק המרכזי - תיק חברות הקש", אמר. "המלצת המשטרה היתה להעמיד לדין, סברתי שיש תשתית ראייתית מוצקה נגד ליברמן. היועמ"ש קיבל המלצה להעמיד לדין לאחר שימוע ובסוף חזר בו. אני חושב שהוא טעה", הוסיף.

סגלוביץ' נחשב לקצין רהוט, ישר, נקי וערכי. הוא לא היסס לעסוק בנושאים נפיצים, גם כשהיה מדובר בבכירים בשלטון. עם זאת, הוא נתפס בעיני רבים במשטרה ככזה שדואג למנות סביבו אנשים חלשים, כדי להישאר הדמות המרכזית ולהיות זה שמקבל את ההחלטות.

לאחר מותו של תת ניצב אפרים ברכה נשמעה ביקורת קשה על סגלוביץ'. היו גורמים שמתחו ביקורת על החלטתו של סגלוביץ' לשלוח את ברכה לרב פינטו עם מכשירי הקלטה, משום שלטענתם זו היתה החלטה שגויה שהכניסה את ברכה למצב נפשי קשה מאוד. סגלוביץ' אומר כי הוא לא מתחרט על ההחלטה. גם מעל קברו של ברכה טען שמהרגע שניתנה הצעת השוחד לא הייתה ברירה אלא לשלוח אותו לבצע את עבודתו כאיש משטרה.

ביקורת אחרת שהופנתה כלפיו בעבר הייתה דווקא מכיוון התקשורת, לאחר שצוטט כמי שמעוניין להגביל את מידת החשיפה לחקירות במשטרה. בעבר אמר בהקשר הזה: "מבחינתי, צריך לחקור בחושך". אחד האירועים שהובילו את סגלוביץ 'לפעול כך היה המעצר המתוקשר של ראש העיר בת ים לשעבר שלמה לחיאני, כאשר זה צולם לטלוויזיה כאשר השוטרים הגיעו לביתו. בכמה הזדמנויות הדגיש שהוא מכיר בזכות הציבור לדעת, אבל זו לא הזכות הדמוקרטית הנעלה ביותר - ואינה גוברת על זכותו של הנחקר לפרטיות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ