ברק רביד - צרובה
ברק רביד

הממשלה אישרה היום (שני) את מינוי השרים החדשים מישראל ביתנו, אביגדור ליברמן במשרד הביטחון וסופה לנדבר במשרד הקליטה. השבעת השרים בכנסת תתקיים ככל הנראה אחר הצהריים. צחי הנגבי מונה לשר בלי תיק במשרד ראש הממשלה.

ההתכנסות התאפשרה לאחר סיום המשבר בקואליציה הלילה, כשראש הממשלה בנימין נתניהו קיבל את הצעתו של שר הבריאות יעקב ליצמן מיהדות התורה, לפיה ראש המועצה לביטחון לאומי (המל"ל) יעדכן את חברי הקבינט בהתפתחויות מדיניות וביטחוניות.

שר הביטחון החדש, אביגדור ליברמן, לצד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בשבוע שעברצילום: אמיל סלמן

"החל ממחר בבוקר, הקבינט בישראל לא יהיה יותר ללא קצין שיעדכן את השרים", אמר שר החינוך נפתלי בנט לאחר סיום המשבר, והוסיף: "היה ניתן להגיע להסכמה זאת כבר לפני שבוע ימים, אבל טוב שקרה כעת".

לפי הצעת הפשרה של ליצמן, עד שהוועדה שמינה נתניהו בראשות היועץ לביטחון לאומי לשעבר יעקב עמידרור תגיש את המלצותיה לגבי שיפור עבודת הקבינט, ישמש ממלא מקום ראש המל"ל, יעקב נגל, או אחד מסגניו כ"מזכיר קבינט" שיהיה אחראי לעדכן את השרים על ההתפתחויות. בנט אמר אתמול כי ליצמן פנה אליו עם ההצעה והוא השיב בחיוב "מתוך רצון לכבד את ראש הממשלה". לדבריו, כאשר ליצמן פנה לנתניהו עם אותה הצעה, ראש הממשלה סירב. אחר חצות נמסרה הודעה כי נתניהו קיבל את הפשרה שהציע ליצמן.

הממשלה התכנסה בעקבות דרישת היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, לבטל את המשאל הטלפוני שהיה אמור להתקיים בין שרי הממשלה כדי לאשר את מינויו של אביגדור ליברמן לתפקיד שר הביטחון. פקיד בכיר בירושלים ציין כי מנדלבליט הבהיר לבכירים בלשכת ראש הממשלה כי מינוי של שר ביטחון הוא חשוב ורגיש מדי מכדי שיאושר במשאל טלפוני ולא בישיבה מן המניין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ