ש"ס: בדיקת הרשות השנייה על דברי רמי סדן "מגמתית", יש לפטרו לאלתר

הפגישה בין יו"ר הקואליציה לשר אריה דרעי לא הובילה לסיום המשבר סביב דבריו של יו"ר חדשות 10 החדש. סדן: מנכ"ל החדשות גולן יוכפז הוא אינטרסנט. ח"כים מש"ס לא משתתפים בישיבות ובהצבעות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריה דרעי ורמי סדן

נמשך המשבר הקואליציוני סביב דבריו של יו"ר חדשות 10 רמי סדן: יו"ר ש"ס, אריה דרעי, לא הופיע הבוקר (רביעי) לדיון בוועדת הפנים ונועד עם יו"ר הקואליציה דוד ביטן (ליכוד). בש"ס דורשים לבטל את מינוי סדן בשל דברים שאמר בפני דירקטוריון הערוץ ולפיהם הוא "שונא את ש"ס ואת הגנב דרעי". הדברים נחשפו על ידי "הארץ".

בפגישה הציג ביטן את ממצאי בדיקת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, לפיה הדברים שיוחסו לסדן בישיבת הדירקטוריון לא נאמרו, וביקש כי ש"ס תסיים את המשבר. בסביבת ביטן אמרו שלאחר עיון בחומר הבדיקה "ברור שהפרסומים בתקשורת היו מוגזמים וכי הדברים שנטען שנאמרו נגד שר הפנים לא נאמרו, אם כי נאמרו דברים לא ראויים שלא היו צריכים להיאמר".

לאחר הפגישה התכנסה סיעת ש"ס ודחתה את ממצאי בדיקת הרשות השנייה תוך שהיא מכנה אותה "מגמתית". "על פי כל הבדיקות שנערכו, רמי סדן אמר בישיבת הדירקטוריון את הדברים הגזעניים נגד ש"ס ודרעי. הדברים הגזעניים והחמורים נאמרו בעת שהציג את מועמדותו ליו״ר הדירקטוריון של חדשות 10. חמור מאד שלאחר דבריו בחר אותו הדירקטוריון לתפקיד", נמסר מש"ס. "התנועה דורשת את פיטוריו המיידים של סדן. חברי סיעת ש״ס לא ישתתפו היום בישיבות הכנסת ובהצבעות, ויופיעו היום בפני חברי מועצת חכמי התורה כדי לקבל הנחיות לגבי ההמשך".

על רקע המשבר, ביטל כאמור דרעי את השתתפותו בדיון שנערך בוועדת הפנים של הכנסת בנושא ההגירה הבלתי חוקית לישראל. יו"ר הוועדה, ח"כ דודי אמסלם (ליכוד), מסר כי דרעי התקשר להודיע כי הביטול נעשה "מסיבות אישיות". גם יו"ר ועדת החינוך, ח"כ יעקב מרגי (ש"ס), ביטל את הגעתו לדיון בוועדה, וח"כ מירב בן ארי (כולנו) ניהלה את הדיון במקומו. גם יו"ר ועדת העבודה, הרווחה והבריאות, ח"כ אלי אלאלוף (כולנו), ביטל דיון שאמור היה להיערך הבוקר בוועדה בשל דברי סדן.

"נחרדתי לשמוע את הדברים המיוחסים לו. אין מקום לאדם, במיוחד במעמדו החדש, להפיץ שיח של שנאה, בידול ופלגנות", אמר אלאלוף. "ניחוח ההתנשאות שעולה מדבריו, מהדהד בנשמתם של כל מי שחוו בחייהם את אותה התייחסות גלויה או נסתרת, ברגעים רבים מדי בחייהם".

בראיון לרשת ב' הבוקר שב והכחיש סדן כי אמר את הדברים שיוחסו לו. בראיון התייחס סדן גם למנכ"ל חדשות 10 גולן יוכפז ואמר: "אני מכיר את גולן. הוא אדם אמין מאוד. אבל הוא גם אדם אינטרסנט מאוד... בואו לא ניתמם. גולן יוכפז יכול לקחת חצאי דברים ממה שנאמר. בישיבת הדירקטוריון עצמה שבה העליתי את הדברים לא נאמר מעולם ולא הוזכר השם ש"ס. יש פרוטוקול, זה לא מוזכר שם ולא קיים. הדברים האלה לא היו ולא נולדו. צריך להיות אדם מרושע כדי לומר אותם".

גולן יוכפזצילום: אייל טואג

דברי סדן מתייחסים להודעה שפרסם יוכפז אתמול בדף הטוויטר שלו, ובה סתר את טענותיו של יו"ר חדשות 10 החדש.  "רמי סדן אמר לחברי דירקטוריון החדשות ולי: 'אני שונא את ש״ס ודרעי כמותכם באליטה'. עוד הוסיף: 'צריך להגיע לפרחיה בשדרות'. דבריו הופסקו. כל תיאור אחר - חוטא לאמת", צייץ יוכפז. בכיר בש"ס אמר הלילה: "אנחנו מאמינים לדברים שאמר גולן יוכפז. בדיקת הרשות השנייה לא אמינה בעיני ש"ס".

יו"ר ועד העובדים בערוץ 10, מתן חודורוב, התייחס אף הוא הבוקר לבדיקת הרשות השנייה ואמר כי "אין כאן באמת שתי גירסאות שוות. מי שיזם את הבדיקה הוא מנכ"ל משרד התקשורת, שבראשו עומד נתניהו. מי שמבצע את הבדיקה זו הרשות השנייה בראשות פקידה שמונתה על ידי נתניהו, שסירבה להעניק לערוץ 10 רישיון במשך חודשים. גולן יוכפז מעולם לא שיקר, מעולם לא אמר פרט אחד שאינו אמת".

אמש הודיעה הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו כי פנתה לשלושת נציגי הציבור המכהנים מטעמה בדירקטוריון ערוץ 10: ד"ר זהר קדמון ‏סלע, ד"ר אורנה לביא שטיינר ואיתן זינגר וביקשה לדעת אם נאמרו על ידי סדן בישיבת הדירקטוריון האמירות "שונא את ש"ס" או "דרעי גנב". "מתשובותיהם עולה, כל אחד בנפרד, כי איש מהם אינו מאשר שביטויים אלה נאמרו. חלקם הביעו אי נחת והסתייגות מדברים אחרים שאמר סדן בהתייחסו ‏לדירקטוריון כ"אליטיסט" תוך אזכור מצביעי ש"ס", נאמר בהודעת הרשות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ