ש"ס והליכוד סיכמו: רמי סדן לא ייכנס לתפקידו כיו"ר דירקטוריון חדשות 10 עד להחלטת בג"ץ

על פי הערכות, סדן יתפטר מתפקידו בעקבות הסיכום מבלי להמתין להכרעה בעתירה נגד מינויו. סדן: "לא אתפטר, המינוי שריר וקיים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

יושב ראש הקואליציה, חבר הכנסת דוד ביטן, וחבר הכנסת יגאל גואטה מש"ס סיכמו שרמי סדן לא יחל לכהן כיושב ראש דירקטוריון חדשות 10, עד שיכריע בג"ץ בעניין מינויו. על פי הסיכום, לאחר שבג"ץ יכריע בעניין יגיעו אנשי הליכוד וש"ס לפיתרון מוסכם. בהתאם, ש"ס הקפיאה את מאבקה נגד מינויו של סדן לעת עתה.

מש"ס נמסר בתגובה כי "התנועה מברכת את מפלגת הליכוד שנרתמה למאבק נגד הגזענות והבינה כי אמירות נגד ציבור ענק במדינת ישראל לא יכולות לעבור בשתיקה". בשבוע שעבר עתרו ארבעה סגני ראש עיר מטעם ש"ס לבג"ץ, באמצעות עו"ד אורי כהנא ואורי קידר, בדרישה להורות לרשות השניה למנוע את מינויו של סדן ליו"ר דירקטוריון חדשות 10. בג"ץ דחה את הבקשה להקפיא באופן מיידי את מינויו של סדן, וביקש מהיועמ"ש מנדלבליט, מהרשות השנייה ומסדן עצמו להגיב לעתירה.

בכירים בשוק התקשורת העריכו שסדן יתפטר בעקבות ההחלטה, אך בשיחה עם "הארץ הבהיר שאין בכוונתו לעשות זאת. "אין שום השעיה, המינוי שריר וקיים", אמר סדן. "משום הכבוד הראוי לבג"ץ, נמתין להחלטתו בשבוע הבא". על פי הערכות משפטנים, בג"ץ לא צפוי להתערב במינוי.

אריה דרעי ורמי סדן
אריה דרעי ורמי סדןצילום: אליהו הרשקוביץ וערוץ היוטיוב של מכון קשר הכנה לבר מצווה

באופן רשמי, סדן יישאר בינתיים יו"ר חברת החדשות של ערוץ 10, אך לא יו"ר פעיל. בישיבת הדירקטוריון הקרובה, שאמורה להתקיים בשבוע הבא, ימונה יו"ר זמני ספציפי לישיבה, כפי שנעשה בשנתיים האחרונות – אז מונה באופן קבוע יו"ר RGE  מודי פרידמן גם ליו"ר חדשות 10.

מוקדם יותר החודש פורסם ב"הארץ" שסדן אמר בישיבת דירקטוריון טרם מינויו שהוא "שונא את ש"ס ואת הגנב דרעי". ברשות השניה אמרו שמבדיקתם עולה שמרבית חברי הדירקטוריון "לא שמעו אותו אומר זאת", אך מנכ"ל ערוץ 10 יוסי ורשבסקי ומנכ"ל חברת החדשות של ערוץ 10 גולן יוכפז אישרו כי סדן אמר את הדברים. בש"ס דחו את בדיקת הרשות השניה, ואיימו על ראש הממשלה נתניהו שלא יצייתו למשמעת הקואליציונית אם לא יבוטל המינוי.

לראש הממשלה לא אמורה להיות השפעה ישירה על מינויו של אדם לתפקיד יו"ר דירקטוריון חדשות 10, שהיא חברה פרטית. סדן הוא לוביסט ואיש יחסי ציבור, ששימש בעבר יועץ קרוב של ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה. בבעלותו משרד פרסום, יחסי ציבור ולובינג. עיתונאים בכירים בערוץ 10 הביעו דאגה ממינויו ליו"ר חדשות 10, רמזו שנתניהו עומד מאחורי המינוי ושהדבר עשוי לפגוע בחופש העיתונאי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ