רמי סדן הגיב לטענות נגדו: "אמירות שמעולם לא אמרתי"

סדן כתב בעמוד הפייסבוק שלו כי הוא אינו מתכוון לוותר על תפקיד יו"ר דירקטוריון חדשות ערוץ 10. "איני מוכן להשלים עם המצב שבו עושים משפט שדה לאדם על בסיס עדות אחת של בעל עניין", כתב

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

רמי סדן, שמונה לאחרונה ליו"ר דירקטוריון חדשות ערוץ 10, התייחס אמש (חמישי) לסערה סביבו. "יש לנו טענות של איש אחד, בעל עניין מובהק, ששמע אותי אומר לטענתו אמירות גזעניות, שמעולם לא אמרתי, מול 8 חברים בדירקטוריון שהעידו בכתב שהדברים לא נאמרו", כתב סדן בעמוד הפייסבוק שלו. מינויו של סדן עורר התנגדות אחרי שפורסם כי התבטא נגד מפלגת ש"ס והעומד בראשה אריה דרעי.

סדן כתב כי הוא אינו יכול להשלים עם מצב זה, "שבו עושים משפט שדה לאדם על בסיס עדות אחת של בעל עניין, מול שמונה עדויות אחרות. אני גם הנחיתי את עורך דיני להגיש תביעה נגד כל מי שימשיך להפיץ את העלילה הזו".

רמי סדןצילום: מתוך ערוץ היוטיוב של מכון קשר הכנה לבר מצווה

לדברי סדן, הוא אינו מתכוון לוותר על התפקיד, אליו הוא מגיע "מתוך תחושת שליחות". הוא הוסיף כי "בעיניי הדיון החשוב ביותר הוא סוגיית האליטות מול הפריפריה, והחיבור של הערוץ לפריפריה החברתית והגיאוגרפית. בנושא הזה אני מבין שדבריי צוטטו באופן שפגע בחלק מהציבור ואני מצטער על כך".

עוד כתב סדן כי "אני חושב שברור לכם שהתקופה האחרונה לא היתה קלה עבורי. מה לא הטיחו בי? שאני גזען, שאני שונא מזרחים, שאני כלי בידי פוליטיקאים. תחקירנים רבים זנחו בין לילה את כל הבעיות במדינה והפכו אותי למטרה עליונה".

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע אתמול כי הוא מתנגד להוצאת צו ביניים שיעכב את כניסתו לתפקיד של סדן לתפקיד עד למתן הכרעה בעתירה שהגישו נגד מינויו סגני ראשי ערים מש"ס. בתשובת המדינה נכתב כי הליך המינוי של סדן נעשה על פי הוראות חוק הרשות השנייה, ועל כן אינו מצוי בסמכותו הפורמלית של היועץ. עוד נכתב כי בבדיקה מול הרשות עלה כי מתקיימת בה בדיקה שטרם הושלמה באשר לאמירות המיוחסות לסדן. לנוכח אלו, כתבה המדינה, אין מקום לעכב את המינוי, שכן ניתן יהיה לבטלו אם בית המשפט יחליט שיש לעשות כן. סדן ונציגי ערוץ 10 לא התייצבו אתמול בפעם השנייה ברציפות לדיון בוועדת הכלכלה של הכנסת שעסק בהתבטאויותיו של היו"ר.

ביום רביעי סיכמו יושב ראש הקואליציה, חבר הכנסת דוד ביטן, וחבר הכנסת יגאל גואטה מש"ס כי רמי סדן לא יחל לכהן כיושב ראש הדירקטוריון עד שיכריע בג"ץ בעניין מינויו. על פי הסיכום, לאחר שבג"ץ יכריע בעניין יגיעו אנשי הליכוד וש"ס לפיתרון מוסכם. בהתאם, ש"ס הקפיאה את מאבקה נגד מינויו של סדן לעת עתה.

מוקדם יותר החודש פורסם ב"הארץ" שסדן אמר בישיבת דירקטוריון טרם מינויו שהוא "שונא את ש"ס ואת הגנב דרעי". ברשות השניה אמרו שמבדיקתם עולה שמרבית חברי הדירקטוריון "לא שמעו אותו אומר זאת", אך מנכ"ל ערוץ 10 יוסי ורשבסקי ומנכ"ל חברת החדשות של ערוץ 10 גולן יוכפז אישרו כי סדן אמר את הדברים. בש"ס דחו את בדיקת הרשות השניה, ואיימו על ראש הממשלה נתניהו שלא יצייתו למשמעת הקואליציונית אם לא יבוטל המינוי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ