הכנסת עצרה את דיוניה כדי לאפשר לח"כים להגיע לחתונת היו"ר אדלשטיין

ימי שני נחשבים לעמוסים במליאת הכנסת והדיונים מסתיימים בשעות הלילה המאוחרות, אולם היום הוחלט להפסיק את הפעילות בשעה 19:00. לשכת אדלשטיין: זה היום היחיד שבו גן האירועים היה פנוי

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

מליאת התפזרה הערב (שני) בשעה 19:00 והפסיקה את עבודת החקיקה, כדי לאפשר לח"כים להתייצב בחתונתו של יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין. אף שמדובר בנוהל כמעט שגרתי, בו מופסקים הדיונים כדי לאפשר לח"כים להשתתף בשמחות עמיתיהם, בקואליציה ובאופוזיציה מתחו ביקורת על כך שדווקא יו"ר הכנסת בחר להתחתן ביום שני, שהוא יום העבודה העיקרי של המליאה.

על פי רוב, הדיונים בכנסת בימי שני מסתיימים בשעות הלילה המאוחרות. כך, היום, יו"ר הקואליציה, דוד ביטן, נאלץ לבטל הצבעה על חוק הסייבר השנוי במחלוקת, לאחר שח"כ אראל מרגלית (המחנה הציוני) גייס 30 נואמים לדיון. אילו הנואמים היו דורשים לדבר, לא ניתן היה לסיים את עבודת המליאה עד השעה 19:00.

לדברי אחד מחברי הכנסת של הליכוד, "מוזר מאוד שדווקא יו"ר הכנסת, שמודע להיקף העבודה בימי שני במליאה, בחר לקיים את האירוע דווקא ביום הזה". אחר כך הוסיף בחיוך: "מבחינתי, אין שאלה בכלל אם נכון לבטל את דיוני המליאה בשביל האירוע הזה. קודם כל מדובר במהלך קולגיאלי בסיסי ובנוסף, זאת צפויה להיות ישיבה לא רשמית של מרכז הליכוד". חברת כנסת באופוזיציה הצטרפה לדברים: "זאת החלטה לא ברורה, אבל אני מכבדת אותה ואת רצונו של אדלשטיין לחגוג יחד עם חברי הכנסת".

מלשכתו של אדלשטיין נמסר כי "הזוג רצה להתחתן בגן אירועים והמקום היחיד במרכז שיכול היה לקיים אירוע כזה עם כמות כזאת של אורחים היה חוות רונית. לצערנו, היום היחיד שהיה פנוי היה יום שני".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ